لاریجانی: ایران همواره در كنار دولت و ملت عراق خواهد بود

تهران- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه ایران همواره خواهان سعادت و سربلندی ملّت و دولت عراق است، گفت: همواره در كنار این كشور خواهیم بود.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، علی لاریجانی عصر یكشنبه در تماس تلفنی با محمد ریكان الحلبوسی ضمن تبریك انتخاب وی به سمت رئیس مجلس نمایندگان عراق، افزود: امیدواریم با همت جنابعالی و دیگر نمایندگان مجلس عراق، به زودی شاهد تكمیل روند سیاسی موجود و انتخاب نخست وزیر و رئیس جمهوری عراق نیز باشیم تا در پرتو آن شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی عراق به سمت ثبات، امنیت و رفاه اجتماعی هرچه بیشتر مردم حركت كند.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نقش جنابعالی در شرایط حساس فعلی در سامان دادن به اوضاع عراق بسیار ممتاز خواهد بود.
محمد ریكان الحلبوسی رئیس جدید مجلس عراق نیز با قدردانی از جمهوری اسلامی ایران و تشكر از پیام تبریك و تماس تلفنی علی لاریجانی رئیس مجلس، گفت: مردم و نمایندگان مجلس عراق همواره قدردان حمایت های بی شائبه جمهوری اسلامی ایران از عراق در گذشته و حال بویژه كمك به آزادسازی عراق از دست پلید نیروهای تروریستی داعش هستند.
وی در ادامه افزود: نمایندگان مجلس عراق مخالف هرگونه اعمال فشار و تحریم اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران هستند و این تحریم ها را ناعادلانه می دانند و در كنار ملّت ایران باقی می مانند.
الحلبوسی با اشاره به عوامل بی ثباتی و ناامنی در منطقه اظهار داشت: آماده ایم تا در كنار جمهوری اسلامی ایران به بازگرداندن امنیت و ثبات به منطقه كمك كنیم.
رئیس مجلس عراق در پایان این گفت وگوی تلفنی از همتای خود برای سفر رسمی به عراق دعوت كرد.
سیام*3061*1535