دفاع از مظلوم دلیل احترام زرتشتیان به امام حسین است

یزد - ایرنا - یكی از موبدان زرتشتی استان یزد كه پیرغلام امام حسین (ع) و مداح اهل بیت نیز هست، گفت: احترام ویژه زرتشتیان ایران و جهان به سومین امام شیعیان به دلیل دفاع تاریخی از مظلوم ، حق و حقیقت است.

رستم كاوسیان زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عشق و ارادت خاص زرتشتیان به امام حسین (ع) ریشه تاریخی دارد و با آغاز محرم و عاشورا به اوج خود می رسد.
وی ادامه داد: فردی كه در دفاع از مظلوم، آرمان ها و اهداف الهی حاضر به شهادت خود و خانواده اش شد، بسیار لایق احترام است و این در وجود آن حضرت كاملا عیان است.
به گفته این موبد زرتشتی از دیرباز، خانواده اش احترام خاصی به امام حسین (ع) و فرزندان آن حضرت قائل بوده و هستند ، همه ساله در محرم به خصوص روزهای تاسوعا و عاشورا نذر و هدایایی در این ارتباط در نظر می گیرند.
كاوسیان زاده 58 ساله كه صاحب سه فرزند و دفترخانه ازدواج و طلاق در یزد دارد، تصریح كرد: به احترام ماه محرم و عاشورای حسینی در این ایام هیچ ازدواج و طلاقی برای زرتشتیان ثبت نمی شود.
وی به اهمیت حفظ وحدت بین ایرانیان در مسائل مختلف اشاره كرد و یادآور شد: یزد از جمله شهرهای ایران است كه مظهر همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف از جمله زرتشتیان، مسلمانان و یهودیان است و از گذشته بسیار دور تاكنون آنها در كنار هم در كمال آرامش و آسایش زندگی مسالمت آمیزی داشته و دارند.
این موبد زرتشتی با اشاره به قیام امام حسین (ع) در محرم سال 61 هجری قمری بر همدلی و حفظ وحدت مردم ایران در راستای اهداف و برنامه های انقلاب به رهبری مقام معظم رهبری تاكید كرد.
كاوسیان زاده تاكنون در چندین همایش پیرغلامان امام حسین (ع) در استان یزد و ایران از سوی مسئولان امر تجلیل شد.
استان یزد یك میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد كه حدود 6 هزار نفر آنها پیرو آیین « آشو زرتشت» پیامبر ایران باستان هستند كه عمدتا در شهرهای یزد، تفت، اردكان و میبد زندگی می كنند.
شمار پیروان زرتشت در جهان حدود 150 تا 200 هزار تن تخمین زده می شود كه از این تعداد حدود 30 هزار نفر در ایران ساكن هستند.
زرتشتیان ایران یك كرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارند و هم اكنون یكی از 11 عضو شورای شهر یزد نیز از اقلیت زرتشتی است.
7536/ 2047/