مروري بر رويدادهاي ورزشي كردستان در هفته اي كه گذشت

سنندج - ايرنا - پيروزي تيم آوالان كامياران در رقابت هاي فوتبال ليگ دسته 2 كشور، كسب 2 نشان نقره بدمينتون باز سنندجي در مسابقات غرب آسيا و ايستادن تيم كردستان بر سكوي نخست رقابت هاي بوكس نونهالان كشور، از مهمترين رويدادهاي ورزشي استان در هفته گذشته بود.

به گزارش خبرنگار ايرنا، تيم آوالان كامياران عصر يكشنبه 18 شهريور در نخستين بازي رقابت هاي فوتبال ليگ دسته دوم باشگاه هاي كشور در مقابل مهمان خود شهرداري بم پيروز شد.
نماينده كردستان در اين بازي در دقايق 50 و 69 توسط سهند اسدي و كيوان مارابي با نتيجه 2 بر صفر حريف خود را با شكست بدرقه كرد.
رقابت هاي فوتبال ليگ دسته دوم باشگاه هاي كشور در 2 گروه 14 تيمي برگزار مي شود و تيم آوالان كامياران در گروه يك جدول اين مسابقات قرار دارد.
نماينده كردستان با تيم هاي مقاوت تهران، كاسپين قزوين، فولاد نوين اهواز، چوكاي تالش، استقلال اهواز، سردار بوكان، ايرانجوان بوشهر، داماش گيلان، شهرداري همدان، خوشه طلايي ساوه، شهرداري بم، مس نوين كرمان و راه آهن هم گروه است.
مسعود مرادي سرپرست، حميد امامي سرمربي و فريدون فاتحي، حسام كمانگر، شهريار مراد بيگي و لقمان رحماني به عنوان مربي نماينده كردستان را در اين دوره از رقابت ها هدايت و همراهي مي كنند.

** بدمينتون باز سنندجي به 2 نشان نقره مسابقات غرب آسيا دست يافت
شايان رضا ربابي بدمينتون باز سنندجي در بخش يك نفره و 2 نفره نشان نقره مسابقات غرب آسيا در لبنان را كسب كرد و بر سكوي دوم ايستاد.
در ديدار فينال رده سني زير 17 سال پسران بخش يك نفره، شايان رضا ربابي به مصاف نيما رستم پور هم تيمي خود رفت كه در پايان با شكست 2 بر صفر به مدال نقره دست يافت.
همچنين اين 2 بدمينتون باز كردستاني در قسمت 2 نفره با شكست مقابل تيم اردن نشان نقره اين دوره از رقابت ها را به خود اختصاص دادند.
تيم ملي زير 15 و 17 سال كشورمان با هشت بدمينتون باز به مربيگري مرتضي ولي دروي در اين رقابت ها شركت كرد.
مسابقات بدمينتون قهرماني غرب آسيا رده هاي سني زير 15 و 17 سال 17 تا 18 شهريور ماه در سالن بدمينتون شهر بيروت برگزار شد.

** ورزشكاران كردستاني در رقابت هاي قهرماني روپايي كشور خوش درخشيدند
تيم كردستان در رقابت هاي روپايي قهرماني زير 14 سال و بزرگسالان كشور كه در استان تهران برگزار شد به 2 نشان طلا و نقره و يك عنوان چهارمي دست يافت.
در اين رقابت ها 85 ورزشكار از 16 استان كشور به مدت يك روز در فاز سه انديشه مجموعه ورزشي تختي شهريار با هم به رقابت پرداختند كه نيما آزرم ورزشكار سنندجي در رده سني زير 14 سال سكوي نخست را كسب كرد و در بخش بزرگسالان مبين مجيدي دوم شد و آرش زارعي از سنندج نيز در رده چهارم قرار گرفت.
رقابت هاي روپايي قهرماني زير 14 سال و بزرگسالان كشور از سوي فدراسيون ورزش هاي همگاني جمعه 16 شهريور برگزار شد.

** كسب چهار نقره و برنز ورزشكاران كردستاني در مسابقات پيوند اعضا كشور
مسابقات پتانك و بولينگ پيوند اعضا كشور با معرفي نفرات برتر در تهران به پايان رسيد و تيم كردستان با چهار ورزشكار در 2 رشته پتانك و بولينگ رده هاي سني مختلف در بخش مردان شركت كرد.
در پايان در رشته پتانگ، امير شاه ملكي و رشاد خرندياگر 2 نشان نقره را براي كردستان به ارمغان آوردند، فردين قادري نيز مقام سوم را از آن خود كرد و محمد طيب طاهرپور ديگر ورزشكار كردستاني در رشته بولينگ عنوان سوم را به دست آورد.
تيم كردستان به سرپرستي و مربيگري امير شاه ملكي و محمد طيب طاهرپور در اين مسابقات شركت كرد.

** شناگران كردستاني در رقابت هاي آب هاي آزاد كشور سه نشان كسب كردند
مسابقات شناي آب‌هاي آزاد كشور جام كاسپين رده‌هاي سني 25 تا بالاي 80 سال با حضور 9 تيم به ميزباني شهرستان بابلسر برگزار شد و شناگران كردستاني با كسب سه نشان طلا، نقره و برنز در رده پنجم تيمي ايستادند.
فرشيد صادقي در رده 40 تا 45 سال نشان طلا را بر گردن آويخت، هاشم پروهان در رده سني 50 تا 59 سال مدال نقره را به دست آورد و سيامك زماني نيز نشان برنز رده سني 40 تا 45 سال را از آن خود كرد.
در نتيجه تيمي، تيم مازندران الف با 180 امتياز در جايگاه نخست ايستاد و تيم‌هاي گيلان و تهران پارس حيات به ترتيب با امتيازات 126 و 98 دوم و سوم شدند و تيم كردستان با 66 امتياز نيز در رده پنجم قرار گرفت.

** تيم هندبال بانوان مريوان عنوان سوم مسابقات ليگ دسته يك بانوان كشور را كسب كرد
مسابقات ليگ دسته يك بانوان باشگاه هاي كشور با معرفي تيم هاي برتر در شهر كازرون به كار خود پايان داد و تيم هندبال بانوان مريوان در ديدار رده بندي با غلبه بر تيم ملاير عنوان سوم اين رقابت ها را از آن خود كرد.
اين مسابقات با حضور 14 تيم از باشگاه هاي كشور برگزار شد و كردستان با 2 نماينده هيأت استان و مريوان در مسابقات ليگ دسته يك بانوان باشگاه هاي كشور شركت كرد.
در پايان هيأت كردستان با شكست مقابل تيم هاي شيراز و همدان از گردونه مسابقات خذف شد و هندباليست هاي مريواني با شكست حريفان خود به مرحله يك چهارم نهايي اين رقابت ها صعود كرد.
شاگردان سروه خرازي در مرحله يك چهارم نهايي با شكست مقابل تيم قدرتمند مشهد به ديدار رده بندي اين رقابت ها راه يافتند كه در اين مرحله با غلبه بر تيم ملاير عنوان سوم اين رقابت ها را از آن خود كردند.
تيم هاي كازرون و مشهد به ترتيب عناوين اول و دوم اين دوره از رقابت ها را به دست آوردند و به مسابقات ليگ برتر باشگاه هاي كشور راه يافتند.
طبق مقررات فدراسيون 2 تيم جواز حضور در رقابت هاي ليگ برتر باشگاه هاي كشور را دارند كه در خصوص حضور تيم رده سوم دسته يك با توجه به نظرات شفاهي مسئولان فدراسيون اين احتمال مي رود كه نماينده مريوان در رقابت هاي ليگ برتر شركت كند.
مسابقات ليگ دسته يك هندبال بانوان باشگاه هاي كشور 19 تا 23 شهريورماه به ميزباني شهر كازرون برگزار شد.

** تيم كردستان بر سكوي نخست رقابت بوكس نونهالان منطقه 6 كشور ايستاد
رقابت بوكس نونهالان منطقه 6 كشور روز جمعه 23 شهريور با قهرماني تيم كردستان در ايلام به پايان رسيد و تيم كردستان با هفت نشان طلا و يك نقره بر سكوي نخست تيمي ايستاد.
در اين رقابت ها 56 بوكسور از استان هاي كردستان، كرمانشاه، ايلام، لرستان و همدان 22 و 23 شهريورماه در اوزان مختلف به رقابت پرداختند و ورزشكاران كردستاني محمد طاها آئيني، ميلاد فلاحي، مهران اسپرناك، محمد محمودي، ريبين اميني، امير روحي، دانيال عزيزي نشان طلا را برگردن آويختند و عليرضا احمدزاده نيز دوم شد.
در نتيجه تيمي كردستان سكوي نخست اين مسابقات را تصاحب كرد و ايلام و لرستان به ترتيب رده هاي دوم و سوم تيمي را به دست آوردند.
بيژن عبدالملكي سرپرست، امير احمدي و سمكو كريم زاده به عنوان مربي تيم كردستان را در رقابت بوكس نونهالان منطقه 6 كشور هدايت و همراهي مي كردند.

** كشتي گير سنندجي صاحب مدال نقره رقابت هاي عمومي كشور شد
رقابت هاي عمومي كشتي فرنگي بزرگسالان كشور جمعه 23 شهريورماه در تهران برگزار شد و ادريس ابراهيمي كشتي گير سنندجي توانست مدال نقره وزن 97 كيلوگرم را به خود اختصاص دهد.
در رشته كشتي آزاد 810 ورزشكار و در كشتي فرنگي نيز 455 نفر شركت كردند كه در مجموع يك هزار و 265 كشتي گير در اين مسابقات با هم به رقابت پرداختند.
اين رقابت ها با طرحي جديد و به صورت وزن به وزن از سوي فدراسيون برگزار شد كه اين مسابقات از 10مرداد آغاز و 23 شهريور در هفته هفتم به ايستگاه پاياني خود رسيد.
فدراسيون كشتي در راستاي شناسايي استعدادها و پشتوانه سازي به نفرات برتر مدال قهرماني و جوايز نقدي اهدا كرد.
در حال حاضر بيش از 62 هزار ورزشكار بيمه شده كردستاني در رشته ها و رده هاي مختلف سني مشغول به فعاليت هستند.
7355