استان اردبیل به خط آهن جمهوری آذربایجان متصل می شود

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: خط ریلی جمهوری آذربایجان با موافقت مقامات این كشور به منطقه مرزی مغان در شمال استان اردبیل متصل می شود.

به گزارش ایرنا ، اكبر بهنامجو روز شنبه در حاشیه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی به خبرنگاران افزود: بزودی با هدف امضای تفاهم نامه اتصال خط ریلی جمهوری آذربایجان به استان اردبیل و گسترش مناسبات تجاری و گردشگری
دو جانبه به باكو سفر می كنم و تصمیمات لازم در این 2 محور انجام خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: در صورت اجرای طرح اتصال خط آهن جمهوری آذربایجان به منطقه مغان ، استان اردبیل به كریدور آسیای میانه و روسیه وصل می شود.
استاندار اردبیل بیان كرد: جذب سرمایه گذار و توسعه صادرات به جمهوری آذربایجان هم در این سفر مورد توجه است و هماهنگی های لازم با سفیر آذربایجان در ایران یك ماه قبل صورت گرفته و تلاش می شود در این سفر بسترهای توسعه مبادلات تجاری ، اقتصادی و سرمایه گذاری بهتر از گذشته فراهم شود.
وی درباره حمایت از صادر كنندگان در توسعه صادرات نیز افزود: دولت حمایت از صادركنندگان كالا را در دستور كار دارد و در این استان هم كالاهای صادرات محور مورد مطالعه قرار گرفته طوری كه اتاق بازرگانی سند توسعه صادراتی را تدوین و 6 كالای اساسی هم در این مورد برای حمایت مشخص شده است.
استاندار اردبیل احداث كارخانه تولید كریستال در منطقه ویژه اقتصادی نمین را یادآور شد و گفت: این كارخانه در زمینی به مساحت 40 هزار متر با هدف صادرات در دست احداث است و پیش بینی شده تا سال آینده به بهره برداری برسد.
7110/ 1257

سرخط اخبار استان‌ها