دیپلم افتخار به مسئول رسانه ای سفارت ایران در باكو اعطا شد

باكو - ایرنا- رئیس شورای مطبوعات جمهوری آذربایجان به پاس خدمات «محمدرضا نجفی» مسئول دیپلماسی عمومی و رسانه ای سفارت ایران در باكو ، برای برقراری ارتباط تنگاتنگ بین مطبوعات دو كشور ، «دیپلم افتخار رسانه ای» به وی اعطا كرد.

به گزارش ایرنا ،' افلاطون آماشف ' روز جمعه در مراسم اعطای دیپلم افتخار كه با حضور «جواد جهانگیرزاده » سفیر جمهوری اسلامی ایران در باكو و نمایندگان رسانه های دو كشور ایران و جمهوری آذربایجان برگزار شد ،گفت : روابط خوب سفارت ایران و رسانه های كشور آذربایجان، مرهون تلاش های بخش رسانه ای این سفارت و مسئول آن است.
وی، با اشاره به امضای توافقنامه بین وزیران فرهنگ دو كشور ایران و جمهوری آذربایجان ، اظهارداشت: اجرای این توافقنامه ارتباط بیشتر خبرنگاران دو كشور ایران و جمهوری آذربایجان و برگزاری اجلاس روزنامه نگاران كشورهای حاشیه خزر را بدنبال داشت.

** نجفی: قلم بزرگترین سلاح برای دفاع از كشور است
مسئول دیپلماسی عمومی و رسانه ای سفارت ایران در جمهوری آذربایجان نیز در این مراسم با تاكید بر نقش رسانه ها در گسترش روابط بین كشورها ،گفت: قلم بزرگترین سلاح برای دفاع از كشور و ملت است .
نجفی روابط ایران و جمهوری آذربایجان را در سطح رهبری و بین دو ملت در حد عالی توصیف كرد و افزود: همه سال بیش از یك میلیون نفر بین دو كشور رفت و آمد می كنند ، در این شرایط رسانه ها نباید از ملت عقب بمانند.
وی سپس به تشریح گوشه ای از فعالیت بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در باكو پرداخت و گفت : برقراری ارتباط تنگاتنگ با رسانه های جمهوری آذربایجان ،تبادل هیات های رسانه ای در سطح مدیران و خبرنگاران دو كشور بویژه میان استان های مرزی ، تاسیس گروه دوستی رسانه ای ایران و جمهوری آذربایجان ، برگزاری كنفرانس های مطبوعاتی متعدد در سفارت ایران برای تنویر افكار عمومی بخشی از فعالیت های این در سه سال گذشته بود.
نجفی، با اشاره به امضای یادداشت تفاهم همكاری رسانه ای بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و شورای مطبوعات جمهوری آذربایجان، افزود: از طریق برقراری ارتباط با كشورهای حاشیه خزر و همچنین كشورهای اسلامی تلاش شد ارتباط رسانه ای در سطح چند جانبه نیز توسعه یابد.

**جهانگیرزاده: رسانه ها در توسعه روابط نقش بسزایی بازی می كنند
جواد جهانگیرزاده، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان نیز در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات نجفی در گسترش روابط رسانه ای دو كشور در دوره ماموریتش،گفت: سفرهای متقابل مسئولان و نمایندگان رسانه های دو كشور به همت وی در این دوره رونق گرفت .
وی افزود: حوزه رسانه در دنیای كنونی از تاثیر گذارترین حوزه ها است، در بعد داخلی رسانه ها پل ارتباط مردم و دولت هستند، در بعد خارجی و در زمینه توسعه روابط خارجی نیز رسانه ها ابزار و اسباب آشنایی ملت ها را فراهم می كنند.
جهانگیرزاده،با تاكید بر قدرت رسانه ها در جمهوری آذربایجان گفت: رسانه ها نقش مهمی در توسعه اقتصادی و معطوف كردن افكار عمومی به منافع ملی دارند.
وی تصریح كرد ، در دنیا نمی توان دو ملت مانند ایران و آذربایجان یافت كه تا این حد در زمینه های مختلف اعم از هنر ، موسیقی ، دین و زبان به یكدیگر نزدیك باشند.
وی، با اشاره به سخنان دكتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در سفر خود به جمهوری آذربایجان، مبنی بر اینكه توسعه جمهوری آذربایجان توسعه ایران و امنیت جمهوری آذربایجان، امنیت ایران است ، افزود: این دیدگاه نشانه عمق روابط دو كشور است .
جهانگیرزاده ،همكاری ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه توسعه منطقه ای را مورد اشاره قرار داد و فعالیت دو كشور در زمینه اجرای برخی طرح های مشترك از جمله تكمیل دالان حمل و نقل بین المللی شمال – جنوب برای حد اكثر استفاده از ظرفیت های ترانزیتی منطقه را نمونه بارز تعاملات منطقه ای عنوان كرد .
جهانگیرزاده در پایان ، «سید علی موسوی» را بعنوان مسئول جدید رسانه ای سفارت ایران در باكو معرفی كرد.
به گزارش ایرنا ، موسوی رایزن اول و دارای مدرك دكتری روابط بین الملل است و از كارشناسان با سابقه وزارت امور خارجه است.
خاورم ** 337** 1579