پروژه كنار گذر بیجار - همدان به بهره برداری می رسد

سنندج - ایرنا - فرماندار بیجار گفت: جلسه ایی اضطراری برای تعیین تكلیف كنار گذر بیجار - همدان برگزار شده است كه با حمایت مسئولان به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

علی اكبر ورمقانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به پیشرفت بیش از 95 درصدی پروژه بیجار - همدان طی سال های اخیر، فاز پایانی این پروژه به علت برخی مشكلات تكمیل نشده است كه با حمایت استانداری و تلاش مسئولان، تقاطع چنگیز قلعه و كیلومتر آخر با پیمانكار جدید تكمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: طی جلسه ایی كه با حضور استاندار و مسئولان راه و شهرسازی، راهداری و حمل و نقل و فرمانده پلیس راه استان تشكیل شد، مصوب گردید، مناقصه پل غیر همسطح نیمه كاره تقاطع بصورت ترك تشریفات برگزار و پیمانكار توانمند در اسرع وقت انتخاب و معرفی شود.
فرماندار بیجار خاطر نشان كرد: كیلومتر آخر جاده همدان - بیجار هم در این جلسه مطرح و با نظر استاندار مقرر شد توسط راه و شهرسازی به پیمانكار تحویل شود.
او یاد آور شد: با توجه به مشكلات جدی عبور و مرور خودروهای سنگین و باری در داخل شهر، در این جلسه مصوب شد، اداره راهداری و حمل ونقل در صورت امكان با استفاده از امكانات داخلی، پس از تایید پلیس راه، ایجاد گذر ایمن و موقت توسط راه و شهرسازی انجام شود.
شهرستان بیجار با 89 هزار و 162 نفر جمعیت در 142 كیلومتری شمال شرق سنندج قرار دارد.
7350/6108