دوستداران محيط زيست طبيعت اسكان را پاكسازي كردند

اراك - ايرنا - منطقه گردشگري اسكان شازند روز جمعه همزمان با سراسر دنيا و به عنوان بزرگترين فعاليت داوطلبانه با حضور جمع زيادي از علاقه مندان محيط زيست و طبيعت، پاكسازي شد.

به گزارش ايرنا، مدير موسسه محافظان طبيعت سرزمين آفتاب استان مركزي در اين خصوص به خبرنگار ايرنا گفت: در اين برنامه و حركت اجتماعي و فرهنگي بيش از 100 نفر از اقشار مختلف مردم حضور داشتند و حدود 300 كيسه زباله از اين منطقه جمع آوري شد.
«محمد بختيار» افزود: برنامه پاكسازي زمين از زباله در 14 سپتامبر (روز جهاني پاكسازي زمين)، در تمام نقاط دنيا برگزار مي شود و اين برنامه در چند استان ايران از جمله مركزي نيز اجرا مي شود.
وي بيان كرد: برنامه «Let’s do it» يك جنبش جهاني است كه به صورت مستقل براي برقراري ارتباط ميان مردم و سازمان‌ها در سراسر جهان با هدف پاكسازي زمين از زباله اجرا مي شود.
مدير موسسه محافظان طبيعت سرزمين آفتاب استان مركزي ادامه داد: اين حركت فرهنگي و اجتماعي تنها براي پاكسازي زمين نيست و هدف اصلي آن افزايش اطلاعات مردم، پيدا كردن راهكارهاي مؤثر براي رسيدن به سياره‌اي تميز و سلامت است.
بختيار عنوان كرد: نفرات اصلي اين شبكه‌ داوطلبان و تيم‌هاي جهاني هستند و اين برنامه در سال 2008 با 50 هزار داوطلب در كشور استوني آغاز شد و در سال 2013 به بيش از 100كشور و 14ميليون داوطلب گسترش يافت.
وي تصريح كرد: برنامه اين حركت جهاني پاكسازي زمين از زباله و محوريت آن جايگزين كردن موارد چندبار مصرف و تجديد پذير است.
بختيار گفت: بر اساس پيش بيني‌هاي انجام شده، داوطلبان اين برنامه در سال 2018 به بيش از 100 ميليون نفر خواهد رسيد.
مدير موسسه محافظان طبيعت سرزمين آفتاب استان مركزي افزود: ايران در سال 2015 عضو اجراي اين برنامه شده است.
وي عنوان كرد: برنامه هاي مختلفي در پاسكازي زمين از زباله در منطقه اسكان شازند با همكاري فرمانداري شازند، دهياري و شوراي اسلامي روستاي اسكان اجرا شد.
روستاي اسكان در 19 كيلومتري شازند و در شمال شهرستان شازند واقع شده و از توابع دهستان پل دوآب از بخش زاليان اين شهرستان است.
روستاي اسكان يكي از مناطق مهم گردشگري در استان مركزي است و در اين روستا بيش از 500 نفر زندگي مي كنند.
3005/3075