همايش مظلوميت طفل شيرخوار كربلا در نقاط مختلف گيلان برگزارشد

رشت - ايرنا - همايش شيرخوارگان حسيني و نمايش مظلوميت طفل شيرخوار دشت كربلا در نقاط مختلف استان گيلان از جمله شهرستان هاي آستارا، املش و انزلي برگزار شد.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ايرنا همايش شيرخوارگان حسيني با حضور مادران و كودكان در پنج نقطه شهرستان آستارا برگزار شد و شركت كنندگان، به ياد حضرت علي اصغر (ع) طفل شيرخوار كربلا عزاداري كردند.
مادران شركت كننده در همايش شيرخوارگان در مساجد آستارا، با فرياد يا صاحب الزمان! فرزندم را نذر ياري قيام تو مي كنم و او را براي ظهور، نزد خود برگزين و حفظ كن؛ حال و هواي خاصي به اين آئين داده بودند.
امام جمعه آستارا در اين آئين در مسجد فاطمه زهرا (س) اين شهرستان گفت: پيام اصلي همايش شيرخوارگان حسيني (ع) تربيت اخلاقي فرزندان با هدف زمينه سازي براي ظهور يگانه منجي عالم بشريت است.
حجت الاسلام كاظم حافظ نيا افزود: بايد مادران براي هدايت فرزندان خود در مسير دين و اهل بيت (ع) تلاش و با مفسداني كه آينده سازان را از قرآن و عترت جدا مي كنند، مقابله كنند.
همايش شيرخوارگان حسيني (ع) علاوه بر مسجد فاطمه زهرا (س) آستارا در مساجد شهر لوندويل و روستاهاي بيجاربين، سيراليوه و كانرود اين شهرستان برگزار شد و مداحي، سينه زني و توزيع نذورات از بخش هاي ديگر آن بود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.

** مراسم شيرخوارگان حسيني در املش
حجت الاسلام محمد صفري قاسم آبادي امام جمعه املش در مراسم شيرخوارگان حسيني اين شهرستان در مصلاي امام خميني(ره) املش گفت: حضرت علي اصغر كوچكترين يار امام حسين(ع) در كربلا بود و همه دشمنان با ديدن علي اصغر در جنگ، علاوه بر مظلوميت ايشان فهميدند كه امام حسين(ع) و يارانش برحقند.
وي با اشاره به برگزاري اين مراسم باشكوه و معنوي در سراسر كشور و حتي برخي كشورهاي جهان گفت: بايد از اين مراسم در جهت تربيت صحيح نسل آينده بهره بگيريم.
شهرستان املش با 2 بخش مركزي و رانكوه در 70 كيلومتري شرق مركز گيلان واقع است.

** همايش بزرگ شيرخوارگان حسيني در بندرانزلي
همزمان با سراسر كشور همايش شيرخوارگان حسيني به ياد مظلوميت حضرت علي اصغر(ع) در مصلي بندرانزلي برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ايرنا ، صبح جمعه در همايش شيرخوارگان حسيني در مصلي شهر ساحلي بندرانزلي افزون بر 200 مادر در هم نوايي با خانم رباب مادر حضرت علي اصغر(ع) و رساندن پيام مظلوميت خاندان اهل بيت عصمت و طهارت (ع) به گوش جهانيان، همزمان با سراسر كشور در اولين جمعه ماه محرم در مصلي گردهم آمدند.
در اين مراسم معنوي و حزن انگيز مادران با پوشاندن لباس هاي سبز رنگ و سربندهايي با عنوان يا علي اصغر و يا سيدالشهدا، در ميان بغض و گريه نواي لالايي را بر گوش فرزندانشان زمزمه كرده و اشك ماتم در غم از دست دادن طفل شش ماهه ابا عبدالله بر گونه هايشان جاري بود.
بندر انزلي در 40 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع است.
7105 / 7124 / 7471/7291/2007

سرخط اخبار استان‌ها