شيرخوارگان حسيني بر مظلوميت علي اصغر گريستند

مشهد- ايرنا- همزمان با نخستين جمعه ماه محرم بنا بر رسمي ديرين صدها شيرخواره حسيني لباس شهيد كوچك كربلا را بر تن كرده و مظلوميت علي اصغر(ع) را در آستان مصفاي حضرت امام رضا(ع) در مشهد فرياد زدند.

صدها طفل شيرخواره حسيني به همراه مادرانشان روز جمعه به ياد طفل شش ماهه حضرت سيدالشهدا(ع) كه در صحراي كربلا به خون غلتيد، به پابوس بارگاه سياهپوش حضرت امام رضا(ع) شتافتند و صدها طفل شيرخواره حسيني به همراه مادرانشان به ياد طفل امام حسين(ع) كه در صحراي كربلا به شهادت رسيد گريستند.
مادران عزادار محرم در حالي كه كودكانشان لباس سفيد بر تن داشته و پارچه اي سبز مزين به نام حضرت امام حسين(ع) و حضرت علي اصغر بر پيشاني بسته بودند در صحن جامع رضوي گرد آمدند و با نوحه خواني و مرثيه سرايي ذاكران اهل بيت عصمت و طهارت(ع) همنوا شدند.
معاون تبليغات و ارتباطات اسلامي آستان قدس رضوي در اين باره گفت: همزمان با دهه كرامت امسال كارگاه دوخت لباس شيرخوارگان حسيني با حضور خادم ياران افتخاري حرم مطهر امام رضا(ع) در محل مسجد صديقي‌ها از مساجد موقوفي آستان قدس رضوي فعال شد و 40 هزار دست لباس نمادين حضرت علي اصغر براي اين محفل تهيه و امروز در حرم مطهر رضوي توزيع شد.
حجت الاسلام سيد جلال حسيني افزود: اين مراسم يكي از بزرگترين گردهماييهاي شيرخوارگان حسيني در جهان است و همزمان با پنج هزار نقطه در 41 كشور جهان در مشهد برگزار شده است.
وي گفت: همايش بزرگ شيرخوارگان حسيني در حرم مطهر رضوي از ساعت هشت صبح با تلاوت قرآن كريم در صحن جامع آغاز شد و با اجراي گروه تواشيح و مرثيه سرايي و عزاداري ادامه پيدا كرد و در پايان برنامه نيز سوگندنامه اين همايش روخواني شد.
7489/1858