آموزش مربیان ركن اصلی ارتقای رشته ورزشی فوتسال است

یزد - ایرنا - مدرس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران گفت: برگزاری دوره های آموزشی برای مربیان از اركان اصلی ارتقای رشته فوتسال در میان علاقه مندان به این رشته است ، هیات های ورزشی استانها به این موضوع در برنامه ریزی ها توجه بیشتری داشته باشند.

سعید خدارحمی روز جمعه در حاشیه برگزاری دوره مربیگری فوتسال سطح یك ایران در یزد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مربیان آموزش دیده، نقش اصلی در توسعه علمی فوتسال بر عهده دارند.
وی با اشاره به اینكه برگزاری دوره های آموزشی از اهداف مهم فدراسیون است، بر برنامه ریزی هیات های فوتبال و پیگیری برای برگزاری كلاس های مورد نیاز در استان ها تاكید كرد.
به گفته مدرس فدراسیون فوتبال ، اگر مربیان فوتسال به دانش روز مجهز باشند می توانند با تربیت بازیكنان حرفه ای در پیشرفت این رشته و تقویت تیم ها و باشگاه ها برای حضور در رقابت های استانی و كشوری موثر باشند.
خدارحمی به توانایی مربیان فوتسال كشور اشاره كرد و وجود زیرساخت های مناسب در استان ها را برای توسعه فوتسال فرصت دانست و بهره گیری از آنها را خواستار شد.
دوره مربیگری فوتسال سطح یك مردان ایران از دیروز (پنجشنبه) 22 شهریور ماه 1397 با شركت 17 نفر از اعضای باشگاه های شهرستان های یزد در ورزشگاه شهید نصیری مركز این استان آغاز شد و به مدت پنج روز و پس از 40 ساعت تدریس نظری و عملی پایان می یابد.
این دوره زیر نظر فدراسیون فوتبال و با همكاری كمیته آموزش هیات فوتبال یزد برگزار می شود.
شركت كنندگان زیرنظر مدرسان اعزامی با جدیدترین اصول و قوانین مربیگری، مسائل فنی و تكنیكی رشته فوتسال و مسائل فرهنگی و تیمداری آشنا شدند.
استان یزد 60 تیم فوتسال در رده های مختلف سنی در لیگ استانی دارد و افزون بر 70 مربی فوتسال در این منطقه فعالیت دارند.
7536 /2047/