۲۲ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۵۷
کد خبر: 83032623
۰ نفر
سرقت بیشترین جرایم در اصفهان را شامل می شود

اصفهان - ایرنا - مدیركل زندان های استان اصفهان گفت : 22 درصد از زندانیان ورودی به زندان‌ های این استان جرایمی در زمینه سرقت دارند كه بیشترین سهم نسبت به سایر جرایم را شامل می شود.

به گزارش ایرنا، اسدالله گرجی زاده روز پنجشنبه در جلسه كارگروه اجتماعی اصفهان كه با حضور سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در استانداری برگزار شد، افزود : پس از سرقت، 20 درصد زندانیان به دلیل مواد مخدر و 18 درصد به دلیل محكومیت های مالی، گرفتار شده اند.
وی تصریح كرد : سال گذشته جرایم مربوط به مواد مخدر در رتبه نخست جرایم زندانیان استان اصفهان قرار داشت اما در سال جاری، سرقت از مواد مخدر پیشی گرفته است.
گرجی زاده میانگین ورودی 2 سال گذشته زندانیان استان را حدود 32 هزار نفر اعلام و اضافه كرد : در مجموع 80 هزار نفر در خانواده های افراد زندانی دچار آسیب شده اند.
به گفته وی حدود 50 درصد زندانیان استان دارای مشكلات شخصیتی و همه آن ها به نوعی دچار افسردگی هستند.
وی با بیان این كه 2 درصد از زندانیان استان را زنان تشكیل می دهند، بیان كرد : 92 درصد از زندانیان دارای تحصیلات دیپلم و زیر دیپلم هستند.
گرجی زاده خاطرنشان كرد : در كشورمان به ازای هر یكصد هزار نفر 300 نفر زندانی داریم كه این آمار در استان اصفهان 291 نفر است.
مدیركل زندان های استان اصفهان در این جلسه خواهان توجه بیشتر به این مجموعه برای رفع آسیب های اجتماعی شد و گفت : لازم است تدابیر بیشتر و بهتری برای اشتغال و بهبود وضعیت زندانیانی كه دوره محكومیت آن ها تمام شده و به جامعه برمی گردند، شود.
مدیركل بهزیستی استان اصفهان در این جلسه با اشاره به گزارش عملكرد این مجموعه، گفت : حدود 22 هزار مستمری بگیر زیر پوشش این اداره كل هستند كه 10 هزار نفر آن ها را زنان سرپرست خانوار تشكیل می دهند.
مرضیه فرشاد با اشاره به این كه حدود 110 هزار معلول در استان اصفهان زیر پوشش بهزیستی هستند، افزود : 132 مركز بهزیستی در حال خدمت رسانی به این معلولان است.
وی با بیان این كه 263 كودك خیابانی از نهادهای دولتی و 177 كودك خیابانی از نهادهای غیر دولتی خدمات می گیرند، افزود : یكهزار و 965 خانواده چند قلو از جمله چهار خانواده دارای فرزندان پنج قلو نیز زیر پوشش بهزیستی استان هستند.
فرشاد با اشاره به شرایط اقتصادی حاكم بر جامعه تصریح كرد : این موضوع بار كاری ما را بسیار زیاد كرده است به طوری كه ما نیاز به توسعه اورژانس اجتماعی در استان داریم.
وی همچنین خواهان همكاری بیشتر دستگاه های مربوطه برای راه اندازی سامانه طلاق در اصفهان شد و گفت : آمار ما با دادگستری و ثبت احوال در این زمینه تفاوت دارد و باید هماهنگی های بیشتری صورت گیرد.
مدیركل بهزیستی اصفهان با بیان این كه حلقه مفقوده ای در این استان برای درمان زنان معتاد داریم، افزود : مركز توانمند سازی و درمان ویژه زنان معتاد نداریم و باید برای آن اقدام شود.
در این جلسه مسایل مربوط به بهزیستی و زندان های استان اصفهان مطرح و درباره مسایلی مانند ضرورت نقشه راه برای استفاده از ظرفیت خیران در بخش اجتماعی، تجاری سازی علم در حوزه اجتماعی و هنر درمانی برای آسیب دیدگان اجتماعی بحث و گفت و گو شد.
سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی چهارشنبه شب به منظور سفر 2 روزه به اصفهان و افتتاح چند طرح عمرانی و بررسی مسایل و مشكلات اصفهان در بخش كار، تعاون و رفاه اجتماعی وارد این شهر شد و شركت در جلسه كارگروه اجتماعی، آخرین برنامه سفر كاری وی بود.
3011/6026/