۲۲ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۴۴
کد خبر: 83032616
۰ نفر
التهابات ارزی درحال فروكش است

بوشهر-ایرنا- معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: فروكش التهابات ارزی از روزهای گذشته آغاز شده و براساس دیدگاههای كارشناسان اقتصادی پیش بینی شده در نیمه دوم سال این روند سرعت بیشتری به خود گیرد.

به گزارش ایرنا، حسینعلی امیری پنجشنبه شب در نشست شورای اداری استان بوشهر افزود: در این ارتباط شاخص بورس و ارزش سهام بعنوان 2 علامت مهم روند مثبت و روبه رشدی نشان می دهند.
وی اظهارداشت: اكنون دولت نیز باید برای نقدینگی چاره اندیشی و از تحریم ها بعنوان یك فرصت استفاده كند.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری افزود: در این ارتباط دولت همچنین برای تحرك بخشی به تولید ملی نیز واردات برخی از اقلام را ممنوع كرده است.
وی یادآورشد: با همه این اقدام ها بهبود شرایط اقتصادی نیازمند همراهی تمامی اركان نظام و درك درست از شرایط كشور است.
امیری گفت: نهادهای نظارتی نیز در این بین نقش سترگی بر عهده دارند و باید در این عرصه بخوبی ایفای نقش كنند.
وی ادامه داد: برخی رسانه های بیگانه سعی در نگرانی مردم از طریق تبلیغات منفی علیه كالاهای اساسی و داور تلاش در تحقق خواسته های شوم خود را دارند.
معاون رئیس جمهوری افزود: این شرایط در حالی است كه با برنامه ریزی های صورت گرفته در ارتباط با تامین كالاهای اساسی و دارو هیچ مشكلی متوجه كشور نیست.
امیری ادامه داد: در چنین شرایطی نباید عده ای متاثر از رسانه های بیگانه قرار گیرند و برای مردم ابراز نگرانی كنند.
وی افزود: اكنون كشور در شرایط بحرانی نیست ولی در شرایط خطیری قرار گرفته كه این شرایط نیاز به اعمال قدرت ملی دارد.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری اظهارداشت: نیروی انسانی، مدیران با انگیزه، قدرت موشكی، نظامی و شرایط ژئوپولتیكی از جمله مولفه های قدرت ملی هستند كه كارایی همه این عناصر در صورت وجود انسجام ملی است.
امیری تاكید كرد: چنانچه همه مولفه های قدرت ملی وجود داشته باشد ولی انسجامی در كار نباشد در این عرصه موفقیتی حاصل نخواهد شد.
وی افزود: انسجام و همدلی ضرورتی اجتناب ناپذیر است كه در شرایط كنونی جامعه بیش از پیش به آن نیاز داریم.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری اظهار داشت: امروز با وجود مقاومت مردم و همراهی سایر مولفه های قدرت ملی می توانیم از این گردنه ایجاد شده عبور كنیم.
وی افزود: امروز روز نقار و نزاع های سیاسی بی نتیجه نیست و باید همگان بیش از پیش با یكدیگر اتحاد و انسجام داشته باشند.
امیری در بخش دیگری از صحبت های خود اظهارداشت: وضعیت بین المللی كشور در سال های 91 و 92 در شرایط نامناسب بود و علاوه بر سایه سنگین قطعنامه های ظالمانه علیه كشور موج ایران هراسی روز به روز در حال افزایش بود.
وی با اشاره به اینكه ایران در مقطعی ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل قرار گرفت گفت: با این حال برای نخستین بار در تاریخ سازمان ملل ایران تنها كشوری بود كه بدون پرداخت خسارت سنگین و جنگ از فصل هفت منشور سازمان ملل خارج شد.
امیری اظهارداشت: در خارج شدن كشور از ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل حمایت های رهبری و وفادارای مردم كه برگرفته ازاعتقادات دینی آنها بود نقش قابل توجهی ایفا كرد.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: به دنبال خروج ایران از ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل و تحقق برجام محدودیت ها برداشته و بازارهای جهانی راه پیدا كردیم.
امیری یادآورشد: اما با این حال با رسیدن به بهار امسال آمریكا از برجام خارج شد تا قابل اعتماد نبودن سردمداران این كشور بار دیگر درعرصه بین المللی به اثبات برسد.
وی گفت: ترامپ برخلاف مقررات از تعهدی بین المللی خارج و با اثبات بدعهدی مجدد خود آمریكا را از چندین كنوانسیون خارج كرد.
امیری اظهارداشت: آمریكا برای همپیمانان خود نیز غیرقابل اعتماد شده و با همكاری صهیونسیت ها و برخی كشورهای منطقه سعی دارد به مشكلات ایران اسلامی دامن زده و از رخنه های اقتصادی كشور استفاده كنند.
وی گفت: در این راستا وزارت خزانه داری آمریكا بعنوان اتاق جنگ ،نیروهای خود را چند برابر كرده و با همراهی سازمان جاسوسی آمریكا و حامیان خود در صدد ضربه زدن به اقتصاد ایران هستند.
امیری افزود: برخی تنگناهای ایجاد شده برای مردم كشور طی چند ماه گذشته منطق اقتصادی نداشت زیرا شاخص های معتبر و تخصصی همگی نشان از شاخص های مثبت اقتصادی كشور بودند.
وی گفت: در این راستا یك سری التهابات كشور را در برگرفت كه عمده آن حاصل تبلیغات و دروغ پراكنی آمریكا، صهیونیست ها و برخی كشورهای منطقه بود كه در برخی جاهها باعث ایجاد بی اعتمادی در كشور شد.
7212/6045