تور رايگان اهوازگردي ازمهر امسال در اهواز آغاز مي شود

اهواز - ايرنا - مدير اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري اهواز گفت: تورهاي رايگان اهوازگردي ازمهر امسال راه اندازي مي شوند.

غلام ‎رضا جليلي‎نيا روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: اين تورها با هدف آشنايي بيشتر و بهتر مردم و گردشگران با مكان‎ها و بافت‎هاي تاريخي و جاذبه‎هاي گردشگري اهواز برگزار مي‎شود و راهنمايان تور، اطلاعات لازم رابه گردشگران ارايه مي‎دهند.
وي ادامه داد: اين تورها به صورت رايگان هر هفته روزهاي جمعه صبح از محل اداره ميراث فرهنگي اهواز فعاليت خود را آغاز مي كنند.
مدير اداره ميراث فرهنگي اهواز افزود: اجراي اين طرح از سوي اين اداره و با مشاركت شهرداري و بخش خصوصي براي نخستين بار به صورت هفتگي انجام مي‎شود.
جليلي نيا افزود: تور اهوازي گردي به صورت رايگان نيز همه ساله در ايام عيد نوروز برگزار مي شود كه با استقبال خوب مردم همراه بوده است و مقرر شده است كه با تداوم اين برنامه در جذب گردشگر و معرفي اهواز به مردم بيشتر تلاش شود.
به گفته معاون اداره كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري خوزستان در اهواز 161 هكتار بافت تاريخي دربرگيرنده 150 تا 200 اثر تاريخي تعيين شده كه از اين تعداد 39 اثر به ثبت ملي رسيده است.
7158/ 6037

سرخط اخبار استان‌ها