فروش مواد مخدر از چالش هاي اصلي فضاي مجازي  است

تبريز - ايرنا - جانشين رئيس پليس فتاي آذربايجان شرقي با هشدار نسبت به تبليغ مواد مخدر در فضاي مجازي، گفت: فروش مواد مخدر در فضاي مجازي از جمله مشكلات اصلي اين حوزه است.

به گزارش ايرنا، سرهنگ جعفر مهتابي روز چهارشنبه در گردهمايي فعالان فضاي مجازي در مرند با اشاره به تصويب تاسيس پليس فتا در سال 1389 در مجلس شوراي اسلامي، اظهار داشت: پليس فتا از سال 1390با هدف رسيدگي به جرايم سايبري و فضاي مجازي در مراكز استان ها داير شد.
وي گفت: با توجه به افزايش استفاده از فضاي مجازي در كشور، جرايم نيز در اين حوزه رو به افزايش بوده و توجه بسياري مي طلبد.
سرهنگ مهتابي، تامين امنيت كاربران در برابر هكرها، ايجاد بستر امن براي كاربران فضاي مجازي، صيانت از هويت ديني و اقتدار ملي و جلوگيري از فعاليت شيطان پرستان را از جمله اهداف تشكيل پليس فتا عنوان كرد.
وي با بيان اينكه دشمن ارزش هاي ديني را از طريق فضاي مجازي مورد هجمه قرار داده است، گفت: اكنون بيشترين استفاده در كشور از شبكه هاي اجتماعي تلگرام و اينستاگرام مي باشد.
سرهنگ مهتابي همچنين نسبت به تبليغ مواد مخدر در فضاي مجازي هشدار داد و خاطرنشان كرد: فروش مواد مخدر در فضاي مجازي از جمله مشكلات اصلي اين حوزه است كه سعي مي كنند كاربران فضاي مجازي به خصوص دانش آموزان و دانشجويان را به استفاده از آنها ترغيب كنند.
وي از فعالان فضاي مجازي خواست در انتشار اخبار، از صحت و سقم آنها مطمئن شده و بعد اقدام به انتشار اخبار كنند.
شهرستان مرند با 250 هزار نفر در 60 كيلومتري شمال غرب تبريز واقع است.
6132/518