۲۱ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۶:۰۳
کد خبر: 83030685
۰ نفر
موگرینی: به دفاع از برجام ادامه می دهیم

تهران – ایرنا – «فدریكا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بار دیگر تاكید كرد كه این نهاد به دفاع از توافق هسته ای با ایران ادامه می دهد.

به گزارش چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای «اقدام خارجی اتحادیه اروپا»، موگرینی در جلسه عمومی پارلمان اروپا درباره روابط این اتحادیه و آمریكا اظهار داشت كه دو طرف «اختلافی اصلی درخصوص چندجانبه گرایی دارند».
وی با بیان اینكه اتحادیه اروپا خواستار «حفظ و تقویت چندجانبه گرایی است» افزود: به همین دلیل است كه ما به دفاع از توافق هسته ای با ایران، توافق نامه آب و هوایی پاریس، تامین مالی فعالیت های اساسی همه آژانس های سازمان ملل از جمله آنروا (آژانس امداد و اقدام سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی) ادامه می دهیم.
موگرینی در بخش دیگری از اظهارات خود تاكید كرد: ما اروپایی ها چندجانبه گرایی را همچنان بهترین راه برای جلوگیری از بروز هرج ومرج، مناقشه و تقابل در جهان چندقطبی می دانیم.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا برخلاف خواست و هشدار جامعه جهانی از برجام و توافق نامه آب و هوایی پاریس خارج شده و كمك مالی به آنروا را قطع كرد.
اتحادیه اروپا تلاش كرده است تا در زمینه های اختلافی با آمریكا راه متفاوتی در پیش گرفته و به توافق نامه های بین المللی پایبند بماند.
بروكسل در مساله برجام با تصمیم ترامپ برای خروج از این توافق نامه مخالفت كرده و متعهد شده است در آن بماند. این اتحادیه همچنین با به روز رسانی «قانون انسداد» درصدد برآمده است تا از شركت های اروپایی كه با ایران همكاری می كنند، در مقابل تحریم های آمریكا محافظت كند.
شبك**9423**1392