74 درصد مردم بیجار دارای پرونده الكترونیكی سلامت هستند

سنندج – ایرنا – مدیر شبكه بهداشت و درمان شهرستان بیجار گفت: حدود 74 درصد مردم بیجار به مراكز بهداشت مراجعه و در سامانه سیب ثبت نام كرده اند و امیدواریم با همكاری سایر ادارات و ارگان های دولتی، 26 درصد باقی مانده هم تا پایان سال دارای پرونده سلامت باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین جعفری روز سه شنبه در جلسه شورای بهداشت و درمان شهرستان بیجار اظهار داشت: ثبت نام مردم در طرح برنامه سیب و دارا شدن پرونده سلامت، سرمایه ایی انسانی برای دریافت خدمات و امكانات بهداشتی و درمانی در شهرستان خواهد بود.
وی دغدغه اصلی وزارت بهداشت را كاهش 76 درصدی مرگ و میرهای ناشی از بیماری های قلبی و عروقی اعلام كرد و افزود: با مراجعه مردم به مراكز بهداشت و درمان در شهرستان و ثبت نام در سامانه سیب، با انجام اقدامات اولیه بهداشتی، مردم از بیماری های غیر واگیردار خود مطلع خواهند شد كه این خدمات بصورت رایگان ارائه می شود.
مدیر شبكه بهداشت و درمان شهرستان بیجار اضافه كرد: بیش از 26 درصد مردم دچار فشار خون بالا هستند كه عدم اطلاع مردم از وضعیت سلامت خود می تواند خطری جدی باشد.
وی افزود: خدمات فشار خون، قند خون و سایر موارد سنجش سلامت به صورت رایگان در طرح سامانه سیب به مردم در مراكز بهداشت و درمان ارائه می شود.
طرح تحول نظام سلامت طرحی برای بهبود وضعیت سلامت مردم از 15 اردیبهشت 1393 در كشور با سه رویكرد حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و نیز ارتقای كیفیت خدمات اجرایی شده است.
شهرستان بیجار با 89 هزار و 162 نفر جمعیت در 142 كیلومتری شمال شرق سنندج قرار دارد.
7350/6108