استارتاپ های كارآفرینی اجتماعی در یزد راه اندازی می شود

یزد - ایرنا - مدیركل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد گفت: راه اندازی استارت تاپ و كافه های كار آفرینی اجتماعی با هدف اشتغالزایی از الویت های اصلی این دفتر در سال 1397 است.

استارتاپ، كسب و كاری است كه بخشی از آن مبتنی بر فناوری است، هر كسب و كاری كه بر پایه فناوری است، لزوما استارتاپ نیست، ولی همه آنها به طرزی از وب، موبایل، اینترنت و تكنولوژی های جدید استفاده می‌ كنند تا رشد بالایی داشته باشند و به تعداد كاربران بالایی برسند.
به گزارش ایرنا، فخرالسادات خامسی هامانه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود:
پیشگیری و كنترل آسیب‌های اجتماعی نیاز به فرآهم سازی زیرساخت‌های اقتصادی دارد كه استارتاپ و كافه های كارآفرینی اجتماعی با همین هدف از سوی این دفتر دنبال می شود.
وی با بیان اینكه در این زمینه تاكنون جلسات متعددی برگزار شد و طرح های اولیه آماده است اظهار داشت: كارآفرینی اجتماعی، فرصتی برای اشتغال و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.
خامسی هامانه ادامه داد: سال گذشته برای كنترل و مهار آسیب های اجتماعی و با توجه به دستور العمل وزارت كشور تفاهم نامه هایی در استان و ملی با نطارت دفتر امور فرهنگی و اجتماعی منعقد شده است.
وی تصریح كرد: پارسال 15 تفاهم نامه سه جانبه ملی با اعتبار سه میلیارد و 717 میلیون ریال در پیشگیری و كاهش اعتیاد بین وزارتخانه متبوع ، سازمان امور اجتماعی كشور و دستگاه مربوطه منعقد و طرح های آن در استان اجرا شد.
مدیركل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد تعداد تفاهم نامه های دوجانبه در این مدت را پنج مورد با 10 میلیارد و 632 میلیون ریال بودجه بیان كرد و افزود: همچنین تفاهم نامه هایی با سمن ها ( سازمان های مردم نهاد)، موسسات فرهنگی و شركت دانش بنیان در زمینه موضوعات مختلف منعقد شد.
وی اضافه كرد: دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری نقش نطارتی در اجرای این تفاهم ها دارد، طبق ارزیابی و بازدیدهایی كه صورت گرفت تمام اعتبار استان هزینه و نتایج خوبی هم به دنبال داشت.
خامسی هامانه با بیان اینكه امسال هم تفاهم نامه هایی از سوی سازمان امور اجتماعی وزارت كشور در موضوعات مختلف برای استانها در دست اقدام است، گفت: امیدواریم بودجه این تفاهم نامه تا پایان شهریور ماه به استانها ابلاغ شود.
مدیركل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد افزود: طرح های اعطای دانشنامه ازدواج ، راه اندازی كلینیك های حقوق شهروندی ، برگزاری 15 ساعت دوره آموزشی مهارت های زندگی ویژه زوج ها و اجرای قانون مجازات های جایگزین حبس از جمله های طرح های موفق حوزه اجتماعی و فرهنگی استان سال گذشته بود كه قرار است بصورت نمونه آزمایشی( پایلوت) در كشور اجرا شود.
2088/ 2047/