۲۰ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۳۰
کد خبر: 83029708
۰ نفر
دفاع مقدس بیمه نامه نظام جمهوری اسلامی است

سنندج - ایرنا - فرمانده ناحیه مقاومت سپاه بیجار گفت: هشت سال دفاع مقدس تجربه ارزشمند و مقدسی برای بیمه شدن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برابر تمامی توطئه ها است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ پاسدار سعید شعبانی روز سه شنبه در جلسه گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: جنگ تحمیلی كه دفاعی مقدس از سوی مردم علیه متجاوز گران و دشمنان نظام اسلامی است باید هر ساله با اجرای برنامه های متنوع و مختص زمان برای آشنایی نسل های چهارم و پنجم انقلاب گرامی داشته شود.
وی اضافه كرد: به همین منظور 91 برنامه مختلف برای برگزاری در هفته دفاع مقدس پیش بینی شده كه در قالب 17 عنوان برنامه برگزار می شود.
فرمانده سپاه ناحیه بیجار گفت: 14 عنوان برنامه به صورت شاخص تعریف شده كه برگزاری رزمایش حضرت محمد رسول الله در روز 26 شهریور در اردوگاه مقدس شهر بیجار، سركشی از خانواده های معظم شهدا، اعزام اكیپ های بهداشتی و درمانی رایگان به مناطق محروم، رژه تاكسی رانی و برگزاری یادواره شهدا از جمله این برنامه ها است.
سرهنگ شعبانی با اشاره به برگزاری كنگره 5400 شهید كردستان در 25 مهر در بیجار یادآور شد: این كنگره در قالب سه یادواره شهدا در شهرهای بیجار، پیرتاج و توپ آغاج این شهرستان برگزار می شود.
وی به اهمت ایثار و شهادت در انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز به بركت خون پاك شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس همه آحاد مردم، این نظام به عنوان برترین قدرت نظامی و سیاسی جهان شناخته می شود.
به گزارش ایرنا، 31 شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و این هفته از 31 شهریور تا 6 مهر گرامیداشته می شود.
كنگره بزرگداشت پنج هزار و 400 شهید استان كردستان در مهر ماه 97 برگزار می شود. شهرستان بیجار با 89 هزار نفر جمعیت 450شهید گلگون كفن تقدیم آرمان های انقلاب اسلامی كرده است.
7350/ 6108