نمایشگاه آداب و رسوم پاكستان با حضور ایران برگزار شد

اسلام آباد - ایرنا - نمایشگاه دو روزه آداب و رسوم فرهنگ مردم پاكستان و با حضور غرفه ای از ایران در اداره میراث ملی این كشور در اسلام آباد برگزار شد.

به گزارش ایرنا، رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز با برپایی یك غرفه در این نمایشگاه، به معرفی فرهنگ غذایی، صنایع دستی و جاذبه های گردشگری ایران پرداخت.
در این نمایشگاه، خوراك های ایرانی نظیر «كشك و بادمجان، دلمه، كباب ایرانی، زرشك پلو با مرغ، سالاد فصل ایرانی و انواع خورش های ایرانی» به مردم اسلام آباد پاكستان معرفی شد.
در این نمایشگاه همچنین برخی از صنایع دستی ایران نظیر «حصیربافی، فرش ایرانی، ترمه بافی و میناكاری» به بازدیدكنندگان نمایشگاه عرضه شد و بازدیدكنندگان نیز با برخی از جاذبه های گردشگری و تاریخی كشورمان در شهرهای «كرمان، اصفهان، تهران، تبریز، كاشان، اهواز و شیراز» آشنا شدند.
پیش از این نیز شهروندان پاكستانی در نمایشگاه های مختلف نظیر جشنواره فرهنگ ملت های جهان در سیزدهم آذرماه سال گذشته در شهر اسلام آباد، با فرهنگ غذایی و صنایع دستی ایرانیان آشنا شده اند.
همچنین، نمایشگاه بین المللی فرهنگ و غذاهای جهان با حضور جمهوری اسلامی ایران، بیستم آذرماه در دانشگاه دفاع ملی پاكستان(N.D.U) گشایش یافت.
علاقه وصف ناپذیر این شهروندان با فرهنگ غذایی مردم ایران زمین، برداشتن گام های موثرتر دست اندركاران بخش فرهنك و هنر ایران برای معرفه این بخش از فرهنگ ایرانی به مردم كشور همسایه را ضروری كرده است.
بازدیدكنندگانی كه از غرفه ایران در این نمایشگاه ها دیدن می كردند، پس از چشیدن طعم خوراك ایرانی، از متولیان نمایشگاه در خصوص شیوه پخت این غذاها، سوال می كردند كه این مهم، بیانگر علاقه آنان به فرهنگ ایرانی است.
گردشگران ورودی به هر كشور از این قاعده پیروی كرده و دوست دارند هنگام سفر، از تنوع غذایی برخوردار باشند و یكی از جاذبه های سفر برای گردشگران، آشنایی با غذاهای مختلف كشورهای مقصد و چشیدن طعم غذاهای آن كشور است.
آساق**6125**1663**