كارگران سراسر كشور، فردا شیفت ایثار برگزار می كنند

تهران-ایرنا- رئیس بسیج كارگری كشور گفت: كارگران سراسر كشور فردا (سه شنبه) برای مقابله با دشمنان اقتصادی، شیفت ایثار برگزار می كنند و شركت كنندگان در این طرح یك نوبت حقوق كاری دریافت نمی كنند.

«امیرحسین رعیتی فر» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: كارگران از اقشار تلاشگر و كم توقع جامعه در شرایط كنونی محسوب می شوند، اما با شركت در شیفت ایثار، می خواهند در ارتقای تولید، افزایش بهره وری و حمایت از مشاغل موجود نقش آفرینی كنند.
وی اضافه كرد: كارگرانی كه در این طرح مشاركت می كنند، یك شیفت حقوق كاری خود را دریافت نمی كنند تا بتوانند از واحدهای فعال فعلی حمایت به عمل آورند.
رعیتی فر در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا مبنی بر اینكه آیا برنامه خاصی برای حمایت از كارگران در دستور كار دارید، گفت: حمایت از كارگران یكی از الویت هاست و با اجرای «شیفت ایثار» اثبات می كنیم كه كارگران با وجود همه سختی ها در مقابل دشمنان اقتصادی كه با شیوه های مختلف به كشور آسیب وارد می كنند، می ایستند.
وی یادآور شد: امروز در شرایطی كه بسیاری از افراد تلاش دارند سرمایه های خود را به سمت خرید و فروش خودرو، طلا، سكه و ارز هدایت كنند تا منافع بیشتری بدست آورند، كارگران از همان درآمد اندك خود می گذرند تا بتوانند روحیه ایثار را در جامعه تقویت كنند.
وی ابراز امیدواری كرد: اقشار دیگر جامعه از جمله پزشكان، پرستاران، معلمان و سایر مشاغل، در طرح شیفت ایثار مشاركت داشته باشند تا بتوان روحیه از خود گذشتگی را در جامعه ارتقا بخشید.
طرح شیفت ایثار فردا (سه شنبه) از سوی كارگران در سراسر كشور به مورد اجرا در می آید.
به گزارش ایرنا، تعداد شاغلان در سال ١٣٩٦ به حدود ٢٣ میلیون نفر رسید. نسبت اشتغال در این سال به ٣٥,٥ درصد رسید كه نسبت به سال ١٣٩٥ افزایش یك درصدی داشت.
همچنین بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی نشان می‌دهد كه در سال ١٣٩٦، بخش خدمات با ٥٠,٤ درصد بیشترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است و در مراتب بعدی بخش‌های صنعت با ٣٢ درصد و كشاورزی با ٦.١٧ درصد قرار دارند.
اقتصام *9454*1070**1559