۱۹ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۰۶
کد خبر: 83028840
۰ نفر
ماه محرم در شبكه هاي راديويي

تهران- ايرنا- شبكه هاي راديويي معاونت صدا در ماه محرم امسال با بيش از 65 هزار دقيقه شامل 2 هزار و 252 برنامه مذهبي در قالب ساختارهاي گوناگون را روانه آنتن روانه خواهند كرد.

به گزارش ايرنا از معاونت صدا، راديو در ماه محرم امسال مي كوشد تا علاوه بر ترويج معارف اهل بيت (ع) بر معرفت افزايي در ميان رده هاي سني و گروه هاي اجتماعي بپردازد.
شبكه هاي مختلف راديويي با هدف تبيين ابعاد مختلف قيام عاشورا و همراهي با عزاداران سيد و سالار شهيدان راهبردهاي سه گانه محتوايي را با تمامي ظرفيت هاي شنيداري اعم از نمايش، پخش سخنراني هاي موجز و مؤثر، گفت و گوهاي معارفي، پخش مرثيه سرايي هاي مستند و مقتل خواني به سمع مردم عزادار خواهند رساند.

**راديو ايران:
شبكه راديويي ايران در برنامه' غنچه سرخ' به پوشش و انعكاس مراسم باشكوه و پراحساس شيرخوارگان حسيني در روز جمعه 23 شهريور ساعت 9 صبح خواهد پرداخت.
اين شبكه با بيش از 20 عنوان برنامه مخاطبان راديويي خود را در ماه محرم همراهي خواهد كرد.

**راديو فرهنگ
شبكه راديويي فرهنگ در برنامه ' برگ هاي روشن آينه' به بررسي كتاب شناسي محرم پرداخته و سعي مي كند به ابعاد فرهنگ عاشورايي در آيينه افهام بپردازد.

**راديو قرآن
شبكه راديويي قرآن با برنامه' بهره اي از كلام بزرگان'، رأس ساعت 55/18 دقيقه به پخش گزيده هايي از سخنراني آيت الله ضياء آبادي با موضوع امر به معروف و نهي از منكر مبتني بر هدف از قيام امام حسين(ع) مي پردازد.

**راديو جوان
شبكه راديويي جوان با برنامه 'بشنو از ني' به بازخواني سيرتاريخي بروز و ظهور واقعه عاشورا پرداخته و مي كوشد تا عبرت هاي عاشورايي را براي جوان امروز تبيين كند.
برنامه اي كه از ساعت 20 مخاطبان شبكه راديويي جوان مي توانند آن را از 21 الي31 شهريور دنبال كنند.

**راديو معارف
شبكه راديويي معارف برنامه' روضه' را از ساعت30/17 روز هاي 17 تا 29 شهريور به روي آنتن خواهد برد برنامه اي كه به مراسم خانگي عزاداري، بايد و نبايدهاي آن، تحريف هاي شكلي و محتوايي اينگونه مجالس خواهد پرداخت.

**راديو تهران
شبكه راديويي تهران با پخش برنامه' بين الحرمين' مي كوشد تا با پخش قسمت هايي از اجراي تعزيه، خوانش شعر و روايات درباره عاشورا و تلفيق هنرمندانه آن با سخنراني هاي مرحوم علامه جعفري به تبيين فرهنگ پيشرو عاشورايي در بين مخاطبان پايتخت نشين خود بپردازد.
تهراني ها مي توانند اين برنامه را ساعت30/6 روزهاي 28 و 29 شهريور از گيرنده هاي خود دريافت نمايند.

**راديو ورزش
شبكه راديويي ورزش با برنامه 'با گزارشگران'، رأس ساعت 30/23 به انعكاس اخبار مراسم عزاداراي امام حسين(ع) و پوشش حضور ورزشكاران در هيئت هاي مذهبي خواهد پرداخت، اين برنامه از 20 تا 24 شهريور پخش خواهد شد.

**راديو سلامت
شنوندگان شبكه راديويي سلامت در ايام محرم برنامه 'كودك من' را ساعت 30/16 خواهند شنيد برنامه اي كه با انواع روش هاي برنامه سازي به انتقال آموزه هاي عاشورايي به فرزندان خواهد پرداخت.

**راديو گفت و گو
شبكه راديويي گفت و گو برنامه' عشق بدون مرز'را از تاريخ 20 تا31 شهريور، ساعت 11 به روي آنتن مي برد و با بررسي آيين هاي عزاداري در كشورهاي ديگر از طريق گفت و گو با رايزنان فرهنگي ايران در اين كشورها به گسترش فرهنگ عاشورايي اشاره خواهد داشت.

**راديو اقتصاد
شبكه راديويي اقتصاد متناسب با مأموريت خود برنامه' نود و هشتي ها' را ساعت 17 براي مخاطبان خود پخش خواهد كرد. برنامه اي كه درس ها و آموزه هاي واقعه عاشورا در زندگي امروز اقتصادي را به بررسي خواهد گذاشت.

**راديو نمايش
شبكه راديويي نمايش با 'نمايش هامون' در دهه اول محرم داستان هامون گاراژدار كه سال ها براي ازدواج با پوران صبر كرده را روايت مي كند. روايتي كه با شعر كربلا آغاز مي شود و حوادثي را در پي دارد.
اين نمايش راديويي از ساعت 25/11 در دهه اول محرم از اين شبكه پخش خواهد شد.

**راديو پيام
شبكه راديويي پيام در نموداري موزون به آداب، آيين و رسوم عزاداري در ماه محرم در اقصي نقاط ايران اشاره خواهد داشت. اشاراتي كه با تمهيدات شنيداري مخاطب را در حال و هواي محرم قرار داده و به آرامش مومنانه دعوت مي كند.

**راديو صبا
شبكه راديويي صبا با برنامه 'سينما صبا' به بررسي فيلم هاي عاشورايي خواهد پرداخت. شنوندگان اين برنامه مي توانند ساعت 24 شنونده اين برنامه باشند.

**راديو محرم
افتتاح شبكه راديويي محرم در سال جاري نيز توفيق ديگري است در ساخت برنامه سازي،برنامه هاي اين شبكه به صورت 24 ساعته بر روي موج FM رديف 5/95 مگاهرتز و نيز بر روي گزيده هاي ديجيتال و از طريق اپليكيشن ايران صدا قابل دريافت است.
فراهنگ**3009** 1701