جاذبه هاي گردشگري روستاهاي قزوين نيازمند معرفي هستند

قزوين - ايرنا - مدير كل امور روستايي و شوراهاي استانداري قزوين بر ضرورت معرفي توانمندي ها و جاذبه هاي گردشگري روستاهاي استان براي اشتغالزايي و رونق اقتصادي اين مناطق تاكيد كرد.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي استانداري قزوين، اكرم نجفي در آيين اختتاميه نخستين جشنواره فرهنگ و تمدن ديلمان در روستاي روچ عليا بخش الموت شرقي افزود: احياي سنت ها و آيين هاي بومي و محلي روستاها و معرفي و برجسته كردن فرهنگ جوامع روستايي موجب مي شود گردشگران باهدف آشنايي با اين آيين ها و فرهنگ ها، مناطق روستايي را به عنوان مقصد گردشگري انتخاب كنند.
وي، توانمند سازي جوامع محلي و ايجاد نشاط اجتماعي را از اهداف ديگر اين جشنواره عنوان كرد و اظهار داشت: ايجاد روحيه نشاط اجتماعي در مناطق روستايي و ترويج بازي هاي بومي و محلي از ديگر اهداف برگزاري جشنواره هاي روستايي است.
مدير كل امور روستايي استانداري قزوين همچنين با اشاره به برگزاري رويداد استارتاپ روستايي منطقه يك كشور به ميزباني قزوين درهفته گذشته، گفت: در اقتصاد دانش محور، شركت هاي دانش بنيان و استارت اپها موتور محرك هستند و براي اينكه بتوانيم توسعه روستاها را محقق سازيم بايد به سمت حمايت از كسب و كارهاي نوين و استارت آپهاي روستايي حركت كنيم.
نجفي در ادامه با اشاره به ضرورت اتصال فناوري اطلاعات و ارتباطات و استارتاپ ها به اين جشنواره ها، افزود: با اتصال اين دو گروه، هدف ايجاد اشتغال پايدار و پويا در جوامع روستايي و كسب درآمد بيشتر محقق مي شود.
وي در ادامه با اشاره به غرفه هاي متنوع فروش صنايع دستي و محصولات كشاورزي و دامي در جشنواره ديلمان، افزود: توسعه گردشگري منطقه الموت با بهره گيري از ظرفيت هاي هاي طبيعي، تاريخي و فرهنگي امكان پذير خواهد بود بنابراين مهيا نمودن بسترهاي لازم جهت معرفي اين جاذبه ها در قالب برپايي جشنواره هايي مانند نخستين جشنواره فرهنگ و تمدن ديلمان فرصتي مناسب را براي جذب گردشگر و رونق اقتصادي روستاهاست.
3013