۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۴
کد خبر 83028026
۰ نفر
رییس دانشگاه تبریز منصوب شد

تبریز-ایرنا- دكتر ' میررضا مجیدی ' رییس دانشكده شیمی دانشگاه تبریز به عنوان رییس این مركز علمی دانشگاهی از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری منصوب شد.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا، دكتر مجیدی متولد سال 1335 است كه تحصیلات دانشگاهی خود را از دانشگاه تبریز شروع كرده و به سال 1375 درجه دكترای شیمی را از دانشگاه ولونگونگ استرالیا اخذ كرده است.
وی از سال 1377 تا 1381 به عنوان مدیركل پژوهشی دانشگاه تبریز و از سال 1383 تا 1387 به عنوان رییس دانشكده شیمی و دوباره از سال گذشته همین سمت را در كارنامه خود داشته است.
چاپ 70 مقاله در مجلات آی سی آی و علمی پژوهشی، ارایه 150 مقاله در سمینارهای علمی داخلی و خارجی، همكاری و اجرای تعداد شش طرح تحقیقاتی و تالیف پنج جلد كتاب به زبان های انگلیسی و فارسی از جمله سوابق علمی رییس جدید دانشگاه تبریز است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حكم رییس جدید دانشگاه تبریز تصریح كرده است: امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت المال و اعمال سیاست های موثر صرفه جویی در هزینه ها، پرهیز از تجمل گرایی، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه نهایت كوشش خود را به كار برید.
منصور غلامی ادامه داده است: انتظار می رود با بهره مندی از تجارب همه اعضای هیات علمی دانشگاه و استفاده از تمام ظرفیت ها و جامعه نیكوكاران حامی اموزش عالی، وظایف محوله را بر پایه قوانین، سیاست ها و برنامه های تقدین شده به مجلس شورای اسلامی و ماموریت های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام برسانید.
به گزارش ایرنا، محمدرضا پورمحمدی كه طی دو دوره از سال 1381 تا 1384 و از سال 1392 تا 1397 ریاست دانشگاه تبریز را بر عهده داشت قرار است به عنوان رایزن علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تركیه مشغول شود.
دانشگاه تبریز به عنوان دومین دانشگاه ایران در سال 1324 مجوز فعالیت گرفت و از سال تحصیلی 1326-1325 شروع به پذیرش دانشجو كرد و در زمان حاضر رتبه نخست رشد تولید علم در منطقه را دارد و در كنار دانشگاه تهران در رتبه نخست رشد علمی قرار دارد.
هم اكنون 24 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند كه بیش از ۴۰ درصد آنها در مقطع تحصیلات تكمیلی تحصیل می كنند.
دانشگاه تبریز ۷۸۵ عضو هیات علمی دارد كه بیش از ۵۰ درصد آنها در مرتبه استادی و دانشیاری فعال هستند.
3038/518