هیات های مذهبی فلسفه قیام عاشورایی را ترویج كنند

قشم - ایرنا - فرماندار شهرستان قشم گفت: هیات های مذهبی با برنامه ریزی صحیح و توجه به وجه های مختلف عزاداری در ایام سوگواری امام حسین(ع)، باید به فلسفه اصلی قیام عاشورا به روش صحیح ترویج كنند.

به گزارش ایرنا، علیرضا نصری عصر یكشنبه در نشست با هیات های مذهبی و روحانیان قشم به مناسبت فرا رسیدن ماه های محرم و صفر افزود: هیات های مذهبی برنامه های خود را به فرمانداری اعلام كنند تا امكانات لازم از جمله تامین روشنایی محل عزاداری فراهم شود.
وی ادامه داد: یكی از اهداف قیام عاشورا اقامه نماز بود و به همین دلیل باید ساعت آغاز و پایان عزاداری ها به ویژه در شب مشخص باشد كه به اقامه نماز صبح آسیب وارد نشود.
فرماندار قشم تصریح كرد: آمادگی و انسجام لازم بین دستگاه های دولتی برای برگزاری هرچه بهتر عزاداری ایام محرم و صفر وجود دارد و مسوولان به اندازه توان خود به این موضوع كمك می كنند.
وی تاكید كرد: برنامه ریزی و اجرای برنامه های عزاداری باید به صورتی انجام گیرد كه باعث جذب همه مردم شود و آسیبی ایجاد نكند.
نصری افزود: دلباختگان حسینی تنها به مسلمانان و شیعیان محدود نمی شود بلكه همه آزادگان جهان شیفته امام سوم شیعیان هستند و همین موضوع وظیفه رهروان آن حضرت را سنگین تر می كند.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارك با حدود یكهزار و 628 كیلومتر مربع وسعت و 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.
7500

سرخط اخبار استان‌ها