۱۸ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۱۶
کد خبر: 83027723
۰ نفر
كتاب تفكر انتقادي در جهان چند رسانه‌اي منتشر شد

شيراز- ايرنا- كتاب تفكر انتقادي در جهان چندرسانه اي نوشته سجاد خسروانيان و نجمه خسروانيان از سوي انتشارات پشتيبان چاپ و روانه بازار شد.

اين كتاب در كنار تمركز بر مفاهيم مرتبط با تفكر انتقادي، تلاشي براي معرفي مباني و مفاهيم نظري و عملياتي سواد رسانه‌ اي دارد.
كتاب تفكر انتقادي در جهان چند رسانه اي سعي دارد با ارايه چشم‌ اندازي وسيع و روشن، مخاطبان را در تميز «دنياي واقعي» از «دنياي رسانه ‌اي» راهنمايي كند و آنان را به سمت نگاه نقادانه به پيام ها و محتواهاي رسانه اي رهنمون سازد.
اين كتاب در سه فصل به چاپ رسيده است كه فصل اول آن به مباحث سواد رسانه اي اختصاص دارد و به بيان تعاريف، تاريخچه، ضرورت، سطوح، اهداف و مراحل كسب سواد رسانه اي و ضرورت و علل نياز سواد رسانه اي و ضرورت افزايش آن پرداخته شده و ويژگي هاي پروژه هاي سواد رسانه اي و كشورهاي پيشرو در اين مهارت مطرح شده است.
در فصل دوم اين كتاب به تاريخچه تفكر انتقادي و تفكر خلاق و نظريه هاي اين حوزه پرداخته شده و مباحثي از جمله اصول تفكر انتقادي، راهكارهاي علمي آموزش خلاقيت، ويژگي متفكران منتقد، مراحل پيشرفت تفكر انتقادي ، حضور رسانه ها در زندگي افراد و كاركردها و تاثيرات رسانه ها و روش هاي موثر در كاهش تاثيرات مخرب رسانه ها تشريح شده است.
در فصل سوم اين كتاب مباحثي همچون تاثير سواد رسانه اي بر مديريت رسانه هاي اجتماعي ، سواد رسانه اي و رهاشدگي فضاي مجازي، سواد رسانه اي و ارتباط آن با رسانه جمعي، سواد رسانه اي و تفكر انتقادي در برابر اخبار جعلي رسانه ها تشريح و تبيين شده است.
7375/ 1876

سرخط اخبار استان‌ها