۱۸ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۰۴
کد خبر: 83027698
۰ نفر
آیت الله خاتمی: همه سوار یك كشتی هستیم

تبریز - ایرنا - عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه محور حركت ما فقط ولایت فقیه است، گفت: همه سوار یك كشتی هستیم؛ نباید كاری كنیم كه این كشتی سوراخ شود و طوری انتقاد نكنیم كه مردم را علیه نظام تحریك كنیم.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد خاتمی روز یكشنبه در جمع مبلغان دینی در تبریز با اشاره به فرارسیدن ماه محرم و دهه عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: دهه محرم دهه فرهنگ هیهات من الذله است و ما در شرایطی هستیم كه به شدت به این فرهنگ محتاجیم.
وی با بیان اینكه فرهنگ هیهات من الذله، تفسیر درست زندگی با راه سیدالشهداست، افزود: امروز، روز سازش ناپذیری با جریان سلطه است.
آیت الله خاتمی دهه محرم را دهه مقاومت دانست و گفت: محرم دهه تسلیم نشدن در برابر دشمن است و دشمن می خواهد بر بی صبری بدمد، اما قرآن می گوید اگر صبر همراه با تقوا داشته باشید آسیب نمی بینید.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه دهه محرم دهه تبیین فرهنگ شهادت است، افزود: یاران اباعبدالله همه به استقبال شهادت می رفتند و هیچ كدام از پشت خنجر نخوردند.
وی خاطر نشان كرد: با فرهنگ شهادت این كشور از خطرات مصون ماند.
آیت الله خاتمی با بیان اینكه ترس در قاموس مومن نیست، گفت: فرهنگ شهامت و شجاعت در بین اصحاب سیدالشهدا غوغا می كرد.
وی با اشاره به نقش علما در حفظ فرهنگ عاشورا اظهار داشت: علما در طول تاریخ بیش از هزار ساله شان در چند سنگر نقش ایفا كردند و امروز هم عالمان همین نقش را دارند.
آیت الله خاتمی، تلاش برای استقلال كشور را از جمله خدمات علما به اسلام و كشور دانست و گفت: فتوی میرزای شیرازی در آن زمان غوغا كرد و ایستادگی مدرس مقابل رضاخان بسیار شجاعانه بود.
وی با بیان اینكه توطئه هایی برای تخریب روحانیت و آسیب زدن به آنها در كار است، افزود: خط تخریب روحانیت و القای جنگ روانی كه روحانیت از چشم مردم بیافتد، به راه افتاده است.
عضو خبرگان رهبری با بیان اینكه مردم توجهی به القائات دشمن ندارند، اظهار داشت: حقیقت این است كه مردم عالمان دین را با شاخص ساده زیستی می سنجند و روحیه اشرافی گری برای عالمان دین سم است.
آیت الله خاتمی با بیان اینكه جنگ رسانه ای علیه مجموعه روحانیت اختصاص به روحانیت امروز ندارد، گفت: بنا دارند كل روحانیون را با دروغ مورد هجمه قرار دهند و افراد ساده لوح هم باور می كنند.
وی افزود: برخی شبكه های ماهواره ای چنین القا می كنند كه همه امكانات به سوی روحانیت سرازیر است در حالی كه پولی كه به كل حوزه های علمیه اختصاص داده شده است به اندازه بودجه سه دانشگاه بزرگ كشور نیست.
عضو مجلس خبرگان رهبری، مبلغان را به پرهیز از ورود به جناح بندی های سیاسی توصیه كرد و گفت: منبر همیشه مقدس بوده است و وارد جناح بندی سیاسی نشوید .
آیت الله خاتمی بر دمیدن روح امید توسط مبلغان تاكید كرد و افزود: در منابر، امنیت امروز را به مردم بگویید و واقعیت را هم بگویید كه مشكلاتی داریم اما به سلامت عبور خواهیم كرد.
6132/518