116 شوراي مردمي امر به معروف در آذربايجان غربي فعال است

اروميه- ايرنا- دبير ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر آذربايجان غربي گفت: 116 شوراي مردمي امر به معروف و نهي از منكر در استان فعال است و اقدامات بسيار خوبي در اين خصوص انجام مي شود.

سردار ناصر اصلاني روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اين تعداد بيش از يك چهارم شوراهاي امر به معروف و نهي از منكر را در استان تشكيل و اقدامات مستمري را در راستاي احياي اين فريضه انجام مي دهند.
وي اضافه كرد: علاوه بر آن 421 شوراي امر به معروف و نهي از منكر در ادارات آذربايجان غربي مستقر است.
وي با اشاره به آغاز هفته احياي امر به معروف و نهي از منكر از سه شنبه اين هفته /20 شهريورماه جاري/، اول محرم همزمان با سراسر كشور در آذربايجان غربي بيان كرد: در اين هفته 230 عنوان برنامه با همراهي ادارات و تشكل هاي مردمي امر به معروف و نهي از منكر در استان اجرا مي شود.
دبير ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر در آذربايجان غربي ادامه داد: اين برنامه ها در قالب هاي ترويجي و فرهنگي است و در روزهاي بيستم تا بيست و ششم ماه جاري به اجرا در مي آيد.
سردار اصلاني گفت: برگزاري جلسه اخلاق مديران با حضور حجت الاسلام والمسلمين سيدمهدي قريشي امام جمعه اروميه، نشست امر به معروف و نهي از منكر در سپاه شهدا، ديدار طلايه داران اين فريضه الهي با دادستان اروميه، گردهمايي شوراهاي امر به معروف و نهي از منكر استان و برگزاري همايش استاني متوليان و فعالان ستاد امر به معروف ونهي از منكر آذربايجان غربي از جمله اين برنامه هاست.
به گزارش ايرنا، همه ساله از اول تا هفتم محرم، هفته احياي امر به معروف و نهي از منكر نامگذاري شده است.
از جمله مهمترين عوامل نامگذاري اين هفته، فرمايش امام حسين (ع) در خصوص اهداف قيام آن حضرت است كه احياي امر به معروف و نهي از منكر و احياي دين اسلام را از جمله اين اهداف ذكر كرده اند.
ماه محرم از سه شنبه اين هفته آغاز مي شود.
8137/2093