فاز توسعه اورژانس بیمارستان خوی به بهره برداری رسید

ارومیه- ایرنا- بخش توسعه اورژانس بیمارستان قمر بنی هاشم خوی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و جمعی از مسوولان استانی به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا رییس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی روز شنبه در آیین بهره برداری از این طرح، گفت: حدود 42 میلیارد ریال هزینه برای توسعه اورژانس بیمارستان قمر بنی هاشم خوی صرف شد.
وی با اشاره به اینكه عملیات اجرایی بخش توسعه اورژانس این بیمارستان با 2 هزار و 380 مترمربع زیربنا در سال 1395 آغاز شده بود، ادامه داد: 6 میلیارد ریال از این هزینه صرف خرید تجهیزات شد.
رییس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اضافه كرد: با اجرای این طرح 45 تخت جدید به بخش اورژانس بیمارستان قمر بنی هاشم خوی اضافه شد.

** بخش توسعه بیمارستان چالدران افتتاح شد
بخش توسعه بیمارستان شهید بهشتی چالدران و مركز جامع سلامت شهری و روستایی این شهرستان نیز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به بهره برداری رسید.
رییس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی روز شنبه در آیین افتتاح این طرح گفت: توسعه این بیمارستان به میزان 2 هزار و 200 مترمربع حدود 75 میلیارد ریال هزینه داشت.
جواد آقازاده با اشاره به اینكه این بخش با 39 تخت جدید آماده ارائه خدمات به مردم چالدران است، بیان كرد: مركز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی این شهرستان نیز در زمینی به مساحت 6 هزار و 200 مترمربع آماده ارائه خدمات به مردم است.
وی ادامه داد: این مركز با صرف 25 میلیارد ریال هزینه به بهره برداری رسید و 31 هزار نفر از جمعیت منطقه از آن بهره مند می شوند.
به گزارش ایرنا صبح امروز نیز سه طرح بهداشتی و درمانی در شهرستان شوط با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی كه صبح امروز از طریق فرودگاه منطقه آزاد ماكو وارد آذربایجان غربی شده، در زمان حاضر در حال بازدید از بیمارستان در دست احداث آیت الله خویی است.
8135/3072