۱۷ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۳۶
کد خبر: 83026823
۰ نفر
همايش طلايه داران تبليغ در هرمزگان برگزار شد

بندرعباس- ايرنا - در آستانه ماه محرم همايش طلايه داران تبليغ با حضور روحانيان هيات هاي مذهبي و جمعي از مسوولان فرهنگي استان هرمزگان در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش ايرنا، مدير كل سازمان تبليغات اسلامي هرمزگان روز شنبه در اين مراسم گفت: پديده طلاق، اعتياد، حاشيه نشيني و مفاسد اخلاقي از جمله آسيب هاي اجتماعي است كه رهبر فرزانه انقلاب بارها بر مهار اين آسيب ها كه موجب فروپاشي خانواده ها مي شود، تاكيد كرده است.
حجت الاسلام علي اكبر انصاري راد بيان داشت: مردم به روحانيت اميدوار هستند و نقش روحانيت و طلايه داران تبليغ در كاهش آسيب هاي ياد شده و تحقق سبك زندگي ايراني اسلامي تاثيرگذار است.
اين مسوول اظهارداشت: وضعيت عفاف و حجاب در جامعه، ترويج سبك زندگي اسلامي، صرفه جويي در منابع آب و برق، قناعت، فضاي مجازي، تاكيد بر وحدت، يكپارچگي و انسجام ملي، وحدت بين اقوام و مذاهب از ديگر مواردي هستند كه روحانيت بايد به آن توجه داشته باشند.
انصاري راد گفت: بايد تحليل مناسبي از شرايط كنوني كشور و نقشه هايي كه دشمن براي كشور ما تدارك ديده اند را وضع كنيم و به تحليل ديدگاه هاي مقام معظم رهبري در حوزه هاي اجتماعي، سياسي، اقتصادي و فرهنگي و غيره بپردازيم.
وي اضافه كرد: فضاي مجازي از ديگر آسيب ها و تهديدهايي است كه دشمن از اين طريق سعي در ايجاد شكاف بين ملت، دولت و نظام دارد كه علماي ديني و روحانيان مي توانند در جمع مردمي حضور يافته و علاوه بر ترويج فرهنگ نماز و بيان مسايل ديني و مذهبي، به بيان روشنگري از تهديدها و فرصت هاي فضاي مجازي بپردازند.
وي ياد آور شد: بايد با توجه به شرايط شبكه هاي اجتماعي، شوراي فضاي مجازي در استان تشكيل شود كه اين موضوع به استاندار پيشنهاد شده است.
7195/6048