۱۶ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۵۹
کد خبر: 83025559
۰ نفر
شبكه 4 انگلیس: منافقین در حال انقراض هستند

لندن – ایرنا – شبكه 4 انگلیس با پخش مستندی درباره فعالیت‌ ها و چگونگی تلاش منافقین برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران، عنوان می‌كند كه اعضای این گروهك به دلیل قوانین سخت‌گیرانه داخلی درحال انقراض هستند.

به گزارش ایرنا، در این مستند'لیندزی هیلسام' خبرنگار این شبكه تلویزیونی برای تحقیق درباره فعالیت منافقین به كشور آلبانی سفر كرده و تلاش می‌كند تا از اردوگاه تازه تأسیس این گروهك گزارش تهیه كند.
براساس این گزارش، اردوگاه منافقین در منطقه‌ای روستایی واقع در خارج از شهر مانز بوده كه پیش‌تر برای نگهداری آوارگان و پنا‌هجویان مورد استفاده قرار گرفته است. این اردوگاه اكنون حدود دو هزار و پانصد عضو منافقین را در خود جای‌ داده و تحت حفاظت دستگاه‌های امنیتی دولت آلبانی قرار دارد.
از نكات قابل‌توجه در این گزارش زمانی است كه خبرنگار شبكه چهار انگلیس برای تهیه گزارش به اردوگاه منافقین رفته و با برخورد خشن مقام‌های آلبانی مواجه می‌شود. وی حتی پس از ارائه كارت خبرنگاری خود اجازه ورود به داخل كمپ را پیدا نكرده و به جاسوسی متهم می‌شود.
خبرنگار شبكه چهار با تعجب می‌پرسد: اما اینجا آلبانی است و درك این مساله كه چرا نمی‌توان به اردوگاه نزدیك شد دشوار است. وی ادامه داد كه براساس تدابیر امنیتی، غیر از اعضاء این گروهك سایر افراد قادر به نزدیك شدن تا شعاع چند صد متری اردوگاه نخواهند بود.
گزارش شبكه 4 انگلیس هدف نهایی منافقین را ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران عنوان كرده و اضافه می‌كند كه آنها از طریق پرداخت رشوه به نزدیكان دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریكا سیاست ضد ایرانی كاخ سفید را طراحی می‌كنند. این گزارش با پخش بخش‌هایی از اظهارات جان بولتون مشاور امنیت ملی كاخ سفید در نشست سال گذشته منافقین نشان می‌دهد كه او تأكید كرده است: سیاست كاخ سفید بایستی تغییر حكومت در ایران باشد.
این گزارش در ادامه می‌افزاید كه این گروه تروریستی یك نحله به‌ اصطلاح دینی است كه از طریق شستشوی مغزی اعضاء خود سلفی گری را رواج می‌دهد. این گروه همچنین افرادی كه قوانین را زیر پا گذاشته زندانی می‌كنند.
بخش دیگری از این مستند به‌ مرور جنگ ایران و عراق پرداخته و یادآور می‌شود كه اعضاء این گروه با حضور در صف سربازان رژیم بعث علیه كشور خود مبارزه كرده‌اند. از این ‌رو به گفته شبكه چهار انگلیس، ایرانی‌ها این افراد را خیانت‌كار تلقی می‌كنند.
این گزارش نشان می‌دهد كه چگونه اعضاء این گروهك تروریستی از طریق فضای مجازی و شبكه‌های اجتماعی به جوسازی علیه ایران در داخل پرداخته و تلاش می‌كنند تا وانمود شود كه مردم داخل ایران طرفدار سركرده این گروهك بوده و دست به اعتراض زده‌اند.
فردی با نام مستعار حسن كه پیش‌تر در این گروهك فعالیت داشته در گفت‌وگو با شبكه چهار انگلیس عنوان كرد كه مسئولیت او ایجاد حساب‌های تقلبی و ترند كردن پیام‌هایی در حمایت از این گروه تروریستی بوده است.
او گفت: هدف ما این بود كه نشان دهیم مردم ایران حامی سركرده این گروهك (مریم رجوی) هستند.
این گزارش در پایان اشاره می‌كند كه گروهك منافقین بیشتر از آنكه برای جمهوری اسلامی ایران یك تهدید باشد برای خودش تهدید به شمار می‌رود. به گفته شبكه 4 انگلیس اعضای این گروه پا به سن گذاشته و نسل جدیدی در كار نخواهد بود.
شبك**اروپام ** هـ ن **1392