مهمترین مشكل صنایع كوچك ضعف در فناوری و ارتباطات جهانی است

تهران - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حلقه مفقوده امروز صنایع كوچك و متوسط، فناوری و چگونگی ارتباط و تعامل با جهان است و باید بتوانیم با رفع نواقص موجود، عملكرد مناسب تری در راستای بهبود تولید و اشتغال داشته باشیم.

«صادق نجفی» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: بخشی از این موضوع به سیستم ارتباطات الكترونیكی برمی گردد كه در سطح كشور و صنایع، حركت های خوبی در این زمینه آغاز شده است.
مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران تاكید كرد: بخش دیگری از این موضوع، در قالب رفت و آمد هیات های صنعتی و بازدید از امكانات و قابلیت ها با كشورهای صاحب برند و توانمند در این زمینه قابل پیگیری است كه كره جنوبی از جمله همین كشورهاست.
نجفی كه به تازگی سفری به كشور كرده جنوبی داشته و از نزدیك با مسئولان وزارت صنایع كوچك این كشور به گفت وگو نشسته، اظهار داشت: نزدیك به 70 درصد صادرات كره جنوبی مربوط به صنایع كوچك و متوسط است و فقط چهار میلیون شركت نوپا (استارت آپ) در این كشور فعالیت می كند.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك‌های صنعتی ایران هفته گذشته برای مبادله تفاهمنامه و گسترش همكاری با وزارت بنگاه های كوچك و متوسط و استارت آپ‌های كره جنوبی و همچنین حضور در هفتمین نشست فناوری محور بنگاه های كوچك و متوسط ایران و كره جنوبی به سئول سفر كرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: بخش عمده ای از آنچه فشار آمریكایی ها می خوانیم، در حقیقت فضاسازی هایی است كه علیه كشورمان انجام داده است و در این زمینه باید بتوانیم با تعامل با سایر كشورها، خود به فضاسازی مثبت بپردازیم.
وی تاكید كرد: امروز زمان گسترش تعاملات است و باید كمك كنیم ارتباطات صنایع كوچك و متوسط كشورمان را در سطح بین الملل تقویت كنیم.
نجفی بیان داشت: بیش از 70 هزار بنگاه و شركت كوچك و متوسط (SME) در كشور وجود دارد كه اگر بتوان دستكم 10 درصد آنها را صادرات گرا كرد، نزدیك به هفت هزار بنگاه با رویكرد صادراتی خواهیم داشت.
به گزارش ایرنا، 84 هزار واحد صنعتی در كشور فعالیت می كنند و 93 درصد صنایع كشور را صنایع كوچك تشكیل می دهند.
اقتصام*3065*1961*

سرخط اخبار اقتصاد