فرماندار كازرون: مشكلات را با همكاری مردم حل می كنیم

شیراز- ایرنا- فرماندار كازرون در جلسه بازاریان شهرستان حضور یافت و پس از شنیدن سخنان آنان درباره معضلات گفت: مشكلات را با همكاری شما مردم حل خواهیم كرد.

به گزارش ایرنا داریوش دهقان فرماندار كازرون در این جلسه كه در مسجد بازار كازرون برگزار شد اعلام كرد: برای جبران عقب ماندگی این شهرستان باید بیش از گذشته مردم در كنار مسئولان تلاش كنند چون در این وضعیت اقتصادی و بدون وحدت نمی شود كاری كرد.
در این جلسه كه شامگاه 14 شهریور برگزار شد، چند تن از بازاریان خطاب به فرماندار كازرون گفتند: یكی از مشكلات و دغدغه های مردم وضعیت بهداشتی و درمانی شهرستان است.
آنان اعلام كردند:تنها بیمارستان كازرون جوابگوی بیش از300 هزارنفر جمعیت این شهرستان نیست واین بیمارستان باید پاسخگوی جمعیت شهرستان های اطراف و مشكلات تصادفات جاده ای هم باشد.
فرد دیگری گفت: در حالی كه ساختمان بیمارستان امام علی دانشگاه آزاد اسلامی چند سالی است تمام شده، بدون تجهیزات رها شده است و یا بیمارستان 206 تختخوابی كه با تقریبا حدود 10 تا 15 در صد پیشرفت كار، تعطیل است.
یكی دیگر از شركت كنندگان گفت: چرا كار تونل حیاتی محرم كه سالها است در محوركازرون - بوشهردر دست احداث است و قرار بود با اتمام این تونل، كازرون را از بن بست نجات دهد، به تعطیلی كشیده شده است؟
در این جلسه نظارت بر قیمت ها، حفظ امنیت بازار، افزایش مبالغی در قبض های آب و برق بدون شفاف سازی برای مردم، ساخت كمربندی برای جلوگیری از ورود كامیون های سنگین در شهر كه با حوادث همراه شده، حل مشكل ترافیكی شهر، حل معضل بیكاری از جمله مواردی بود كه مطرح شد.
همچنین استقرار مركزیت مجموعه ساسانی در كازرون به دلیل اهمیت آثار بزرگی كه در این شهرستان وجود دارد از خواسته های مردم بود.
در این نشست علی باقری شهردار كازرون، سرهنگ محمد عبادی نژاد فرمانده انتظامی كازرون ومحمدرضا معینی رئیس میراث فرهنگی كازرون به سئوالات شركت كنندگان در زمینه معضل ترافیك شهر، حفاظت از بازار كازرون و عدم انتقال پایگاه ساسانی به شهرستان دیگر پاسخ دادند.
معینی رئیس میراث فرهنگی كازرون گفت: هنوز لوح ثبت جهانی محور ساسانی دریافت نشده است كه معلوم شود مركزیت در كدام شهرستان قرار بگیرد كه پس از دریافت لوح بطور كامل می توان گفت كه مركزو پایگاه محور ساسانی كجاست وقطعا كه ما پیگیر این موضوع هستیم.
فرماندار كازرون در جمع بندی مسائل مطرح شده به نقش مهم و موثر بازاریان در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره كرد و گفت: بازار را می توان به یك دانشگاه سیاسی تشبیه كرد.
دهقان افزود:اگر امروز مشكل بیكاری و یا مسائل اقتصادی و گرانی است تاثیرگذاری آن بر روی بازار بسیار است.
فرماندار كازرون گفت:تلاش كردیم كه كار تونل محرم تعطیل نشود،درباره بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی باید مسئولان بهداشت و درمان كشورتصمیم گیری كنند و پیگیر مطالعات تونل دیكانك هستیم كه امیدوارم تا سال آینده به نتیجه خوب برسیم.
وی ادامه داد: در زمینه حل مشكل آب روستاها و شهر كازرون كارهای خوبی انجام گرفته است و كار تصفیه خانه شهر كازرون هم آغاز شده است.
كازرون در 120 كیلومتری غرب شیراز است.
7372/ 1876