مركز داوری همدان پاسخگوی مسائل حقوقی بازرگانان است

همدان- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی همدان با تاكید بر ارتباط و تعامل بیشتر فعالان اقتصادی، تجار، بازرگانان و صاحبان صنایع با مركز داوری گفت: داوران این مركز با تكیه بر دانش تخصصی پاسخگو و رفع كننده مشكلات و مسائل حقوقی و تجاری این افراد هستند.

به گزارش ایرنا، علی اصغر زبردست روز پنجشنبه در اجلاس روسای مراكز داوری اتاق ایران كه به میزبانی همدان در هتل باباطاهر این شهر برگزار شد، اظهار داشت: مراودات خارجی و صادرات لازمه توسعه اقتصادی و پیش نیاز این امر تسلط بر مسائل حقوقی بین المللی است.
وی افزود: این دانش بسیار تخصصی و خارج از توان و فراگیری فعالان اقتصادی است و از اینرو مركز داوری با هدف مشاوره، راهنمایی و رسیدگی به مباحث حقوقی واحدهای صنعتی و تولیدی در اتاق بازرگانی تشكیل شد.
زبردست با اشاره به جایگاه قانونی اتاق بازرگانی در كشور گفت: اتاق بازرگانی در حمایت از فعالان اقتصادی بسته های پشتیبانی و مشاوره خوبی تدارك دیده است.
رئیس مركز داوری همدان نیز در این اجلاس به سابقه راه اندازی این مركز از سال 1392 در استان اشاره كرد و افزود: 10 داور ملی و بین المللی كار حل و فصل مباحث حقوقی بازرگانان، تجار و فعالان اقتصادی را در همدان به عهده دارند.
فریدون جعفری اظهار داشت: داوران فعال در این مركز دارای مدارج علمی در مقطع دكترای حقوق و سابقه قضاوت و وكالت هستند، اما از زمان راه اندازی آن تاكنون فقط 10 پرونده به این نهاد ارجاع شده است.
وی علت این موضوع را استقبال نكردن و ناآگاهی فعالان اقتصادی دانست و گفت: صاحبان صنایع بیشتر برای رفع مشكلات حقوقی خود به سیستم دادگستری مراجعه می كنند و با مركز داوری اتاق بازرگانی غریبه هستند.
جعفری خاطرنشان كرد: خدمات حقوقی در مركز داوری اتاق بازگانی با بهترین كیفیت و رایگان در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
همدان 2 هزار و 800 واحد صنعتی و تولیدی در بخش های مختلف دارد.
7527/2090