۱۵ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۹:۳۰
کد خبر: 83024490
۰ نفر
سیل در هند بیش از 1200كشته برجای گذاشت

دهلی نو –ایرنا- باران های موسمی و سیل در شش ایالت هند جان یك هزار و 211 تن را گرفته كه در طول دو سال گذشته بی سابقه است.

به گزارش ایرنا، به نقل از روزنامه 'تایمز او ایندیا' در روز پنجشنبه، بر اساس داده های منتشر شده از سوی وزارت كشور و سازمان مبارزه با بلایای طبیعی هند، ایالت كرالا واقع در جنوب هند با 488 كشته در جریان سیل های سال جاری بیشترین تلفات را در مقایسه با سایر ایالت های هند داشته است.
در سال 2017 حدود 1200 تن در ایالت های بیهار، بنگال غربی،آسام، ماهاراشترا و اوتار پرادش در براثر جاری شدن سیل جان خود را از دست دادند.
سال گذشته ایالت بیهار با 514 كشته دارای بیشترین تلفات انسانی ناشی از سیل در میان سایر ایالت های هند بود. پس از بیهار 261 تن در بنگال غربی، 160 شهروند در آسام، 124 هندی در ماهاراشترا و 121 تن در ایالت اوتار پرادش براثر جاری شدن سیل كشته شده اند. در ایالت های مذكور به 34 میلیون هندی آسیب وارد شده است.
در سال 2016 نیز 936 تن قربانی سیل در هند بودند.
با وجود تلفات بالای انسانی در نتیجه بلایای طبیعی در هند، دولت های ایالتی هنوز بودجه یا طرح خاصی را برای مقابله با این بلایا در نظر نگرفته اند.
كشاورزی یكی از بخش های بسیار مهم در هند محسوب می شود و بلایای طبیعی از جمله سیل و خشكسالی می تواند بر اقتصاد این كشور تاثیر بگذارد.
زندگی بیش از 60 درصد از مردم هند به صورت مستقیم و غیر مستقیم به كشاورزی وابسته است.
باران های موسمی (مونسون)كه از ژوئن (خرداد) تا سپتامبر (شهریور) به طور منظم در هند ادامه دارد همه ساله خسارت جانی و مالی زیادی در این كشور برجای می گذارد.
آساق**267*شبس*1488 **

سرخط اخبار جهان