ورودی مسافران خارجی به اردبیل 51 درصد افزایش یافت

اردبیل - ایرنا - مسئول نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری بیله سوار مغان از رشد 51 درصدی ورودی مسافران خارجی به این استان در پنج ماه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

فرنام حامد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت 239 هزار و 455 مسافر خارجی از مرز بیله سوار وارد استان اردبیل شدند.
او اظهار داشت: این رقم رشد 51 درصدی ورود مسافر خارجی را نشان می دهد و این در حالی است كه ورود مسافر ایرانی با كاهش 6 درصد همراه است.
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بیله سوار مجموع ورودی مسافران ایرانی و خارجی از پایانه مرزی را 289 هزار و 143نفر برشمرد و افزود: از این تعداد 49 هزار و 688 مسافر ایرانی است.
حامد افزود: مجموع ورودی مسافران ایرانی و خارجی از پایانه مرزی بیله سوار در پنج ماه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 37 درصد رشد یافته است.
او مجموع تردد پایانه در مدت زمان ذكر شده را نیز 555 هزار و 310 نفر ذكر كرد و افزود: این رقم نیز به نسبت مدت مشابه سال گذشته 38 درصد رشد را نشان می دهد.
بیله سوار مغان در 165 كیلومتری شمال اردبیل واقع است، تنها گمرك بین المللی و پایانه مرزی فعال استان اردبیل در این شهرستان واقع است.
روزانه 3 هزار مسافر از طریق مرز بیله سوار مغان بین 2 كشور ایران و جمهوری آذربایجان تردد می كنند.
7117/6018