چراغ هاي راهنمايي قزوين به سامانه هاي خورشيدي مجهز مي شوند

قزوين - ايرنا - مديرعامل سازمان حمل و نقل و ترافيك شهرداري قزوين گفت: چراغ هاي راهنمايي اين شهر به منظور رفع مشكلات ناشي از قطعي برق در تقاطع ها مجهز به سامانه هاي خورشيدي مي شوند.

به گزارش عصر چهارشنبه ايرنا و به نقل از روابط عمومي شهرداري قزوين، سعيد جهانگيري افزود: با توجه به اينكه قطعي برق موجب از كار افتادن چراغ هاي راهنمايي مي شود اين مساله مشكلاتي را براي كنترل ترافيك در هنگام خاموشي ها ايجاد مي كند.
اين مسئول شهري با اشاره به اينكه براي رفع اين مشكل استفاده از انرژي خورشيدي در چراغ هاي راهنمايي در دستور كار اين سازمان قرار گرفته، اضافه كرد: با انجام اين طرح و با قطعي برق، چراغ هاي راهنمايي سطح شهر فعال بوده و در كنترل ترافيك تقاطع ها نيز مشكلي ايجاد نمي شود.
جهانگيري يادآور شد: به همين منظور و به صورت آزمايشي، استفاده از سلول هاي خورشيدي به منظور بهره مندي از انرژي خورشيدي در چراغ هاي راهنمايي تقاطع اميركبير و حكيم كار گذاشته مي شود تا در صورت دستيابي به نتايح مثبت، ساير چراغ هاي راهنمايي سطح شهر قزوين به سولارهاي خورشيدي مجهز شوند.
به گفته مديرعامل سازمان حمل و نقل و ترافيك شهرداري قزوين، انتظار مي رود با اجراي اين پروژه و همزمان با قطعي برق، به ويژه در فصل تابستان ديگر مشكلي در كنترل ترافيك تقاطع هاي سطح شهر وجود نداشته باشد.
جهانگيري در پايان اظهار داشت: 52 چراغ راهنمايي در تقاطع هاي سطح شهر قزوين وجود دارد كه در صورت موفقيت پروژه ياد شده، تمامي آنها به سولار خورشيدي مجهز مي شوند.
8054

سرخط اخبار استان‌ها