۱۴ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۲۷
کد خبر: 83024193
۰ نفر
تيم هاي فجر و قشقايي شيراز راهي به جز بردن ندارند

شيراز- ايرنا- تيم هاي فجر شهيد سپاسي و قشقايي شيراز براي صعود به بالاي جدول، در هفته چهارم ليگ دسته يك فوتبال در برابر حريفان خود، راهي به جز بردن ندارند.

به گزارش ايرنا تيم ريشه دار و قديمي فجر شهيد سپاسي شيراز تا پايان هفته سوم اين بازي ها با كسب 2 امتياز نتوانسته نتايج خوبي كسب كند اما حال و روز تيم قشقايي نسبت به اين تيم بهتر است و چهار امتياز تا كنون گرفته است.
تيم فجر از سه بازي برگزار شده، 2 تساوي و يك شكست در كارنامه دارد كه اين نتايج نمي تواند در خور شان اين تيم شيرازي كه سابقه زيادي در فوتبال ايران دارد، باشد.
اگر چه فجري ها تمرينات خود را در آغاز رقابت ها به دليل نداشتن سرمربي ديرهنگام آغاز كردند اما اين امر نمي تواند دليل قانع كننده اي براي اين تيم ريشه دار كه 6سال از ليگ برتر دور است، باشد.
فجريها همه ساله از مشكلات مالي رنج مي برند و امسال هم همين مشكل را دارند و از اين رو نتوانسته اند بازيكنان خوبي را جذب كنند و چندين بازيكن خوب اين تيم هم در فصل گذشته كه شانس صعود به ليگ برتر را داشت از دست دادند و چندين بازيكن سرباز جايگزين آنها شدند.
با اين حال كار شاگردان مجيد صالح، سرمربي تيم فجر در ادامه رقابت ها بسيار دشوار است زيرا تيم هايي همچون اكسين البرز، پرسپوليس پاكدشت، شاهين بوشهر، مس كرمان، خونه به خونه بابل و بادران تهران با سرمايه گذاري كلان و گرفتن بازيكنان مطرح ليگ برتري از مدعيان صعود هستند و كارشيرازي ها با اين بضاعتي كه دارند، بسيار سخت است.
فجريها در هفته چهارم، ديدار بسيار سختي را مقابل شاهين شهرداري بوشهر كه با به خدمت گرفتن محمود فكري كه سال 96 نفت مسجد سليمان را به ليگ برتر برد و چندين بازيكن خوب را جذب كرده است، عزم خود را جزم كرده اند تا بوشهري ها هم پس از سال ها انتظار تيمشان به ليگ برتر صعود كند.
شاگردان محمود فكري با پنج امتياز در رده چهارم جدول قراردارند و تيم فجر هم با 2 امتياز در رده دهم است و تقابل اين 2 تيم ريشه دار مي تواند در هفته چهارم از جذابيت خاصي بر خوردار باشد.
ديدار تيم هاي فجر و شاهين بوشهر، جمعه (شانزدهم شهريور) ساعت 45: 18در ورزشگاه پارس شيراز برگزار مي شود.
اما تيم قشقايي كه با خريدن امتياز تيم برق جديد شيراز، جايگزين اين تيم در ليگ دسته يك شده و هواداران زيادي دارد نيز نسبت به تيم به فجر بهتر نتيجه گرفته و با چهار امتيار در رده نهم جدول است.
اين تيم هم در شروع رقابت هاي ليگ دسته اول با مشكلات زيادي مواجه بود و همين امر موجب شد در كادر فني تيم، دست به تغييرات زيادي بزنند و با وجود اينكه تنها سه هفته از ليگ را پشت سر گذاشته ايم سه مربي عوض كرده است.
تيم قشقايي در هفته چهارم روز شانزدهم شهريور ماه جاري در مشهد به مصاف تيم سياه جامگان اين شهر مي رود كه اين روز ها حال روز خوبي ندارد و در پايين جدول به سر مي برد.
وضعيت تيم سياه جامگان به گونه اي است كه شاگردان ابرهيم طالبي، سرمربي تيم قشقايي شيراز مي توانند از اين فرصت استفاده و با دست پُر مشهد را ترك كنند اگرچه نبايد حريف ته جدولي خود را دست كم بگيرند.
در رقابت هاي فوتبال دسته يك كشور 18تيم حضور دارند و پس از انجام 34 بازي تيم هاي اول و دوم جدول به ليگ برتر فصل 98 صعود خواهند كرد و 2 تيم انتهاي جدول هم راهي دسته دوم خواهند شد.
7368 /6118