شهرداري رانندگان داراي صلاحيت براي سرويس مدارس را انتخاب كرد

آستارا - ايرنا - رئيس سازمان حمل و نقل شهرداري آستارا گفت: با همكاري پليس راهور، رانندگان داراي صلاحيت حرفه اي را انتخاب و برچسبي بر روي خودروي آنها نصب شده است.

شهرام مصاحب روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: برخيرانندگان سرويس هاي مدارس، تجربه و صلاحيت فني لازم را ندارند و والدين بايد در انتخاب آنها براي رفت و آمد فرزندان خود به مدرسه توجه كنند.
وي ادامه داد: بر اساس مقررات موجود، دارندگان گواهينامه رانندگي ب يك يا پايه سوم، حق رانندگي به عنوان سرويس رفت و برگشت مدارس را ندارند و در صورت بروز تصادف، جبران خسارات آن و بهره مندي از بيمه با مشكل مواجه مي شود.
مصاحب بيان كرد: اگرچه خانواده ها در تعيين سرويس مدارس فرزندان خود مختارند اما گاه به علت احترام به رانندگان آشنا، از بررسي صلاحيت حرفه اي و نوع گواهينامه آنها سر باز مي زنند و زمينه خطر و خسارت هاي غيرقابل جبران به وجود مي آيد.
رئيس سازمان حمل و نقل شهرداري آستارا به والدين توصيه كرد با انتخاب سرويس مدارس فرزندان خود از ميان خودروهاي داراي برچسب شهرداري، از بروز حوادث ناگوار جلوگيري كنند و در صورت بروز حادثه، از مزاياي بيمه برخوردار شوند.
حدود 400 دستگاه تاكسي درون شهري، يك هزار و 250 تاكسي تلفني، 70 تاكسي بي سيم و 800 تاكسي روستايي و بين شهري زير نظر سازمان حمل و نقل شهرداري آستارا فعاليت مي كنند.
سال تحصيلي 97-98 با شركت حدود 16 هزار دانش آموز در مدارس آستارا آغاز خواهد شد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7124/2007