بدهي تحميلي گريبان گير تيم فوتبال 90 اروميه است

اروميه- ايرنا- مدير تيم فوتبال 90 اروميه با اشاره به اينكه اين باشگاه با بدهي تحميلي به سرمربي سابق تيم ماشين سازي تبريز روبرو است، گفت: اين تيم جهت بقا در ليگ دسته يك باشگاه هاي كشور /جام آزادگان/ به حمايت مسوولان آذربايجان غربي نياز دارد.

يحيي بهاري روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با تاكيد بر اينكه سهميه باشگاه ماشين سازي در ليگ دسته يك كشور به تيم فوتبال 90 اروميه واگذار شده است، افزود: همه بدهي هاي باشگاه سابق تبريز نيز بر تيم 90 اروميه تحميل شده است و پرداخت 2 ميليارد و 600 ميليون ريال به سرمربي سابق تيم ماشين سازي نيز از جمله اين بدهي ها به شمار مي رود.
وي بيان كرد: وحيد اميري سرمربي سابق تيم ماشين سازي شكايتي مبني بر طلبكار بودن از اين باشگاه به كميته انضباطي فدراسيون فوتبال ارسال و اين كميته نيز باشگاه 90 اروميه را به پرداخت اين بدهي تا چند روز آينده ملزم كرده است.
وي با اشاره به اينكه براي حل اين مشكل يك هفته از سرمربي تيم ماشين سازي مهلت گرفته شده است، افزود: يك فقره چك شخصي به اين سرمربي امانت داده شده است كه مهلت مقرر آن چند روز ديگر تمام مي شود.
مدير تيم فوتبال 90 اروميه اضافه كرد: تيم فوتبال 90 اروميه در صورت وصول نشدن اين چك اجازه حضور در مسابقات ليگ دسته يك را پيدا نمي كند.
بهاري از مسوولان استان درخواست كرد تا براي حل اين مشكل با باشگاه 90 اروميه همكاري كنند تا تنها سهميه فوتبال آذربايجان غربي و شهر اروميه كه پس از 30 سال تلاش به دست آمده است، به اين راحتي از دست نرود.
وي با اشاره به اينكه اين تيم در هفته چهارم رقابت هاي ليگ دسته يك باشگاه هاي كشور يكشنبه آينده به مصاف شهرداري تبريز مي رود، افزود: پرداخت نشدن اين بدهي به حذف تيم فوتبال 90 از ليگ دسته يك و سقوط به ليگ دسته سه منجر مي شود.
به گزارش ايرنا آذربايجان غربي پس از 30 سال كش و قوس فراوان صاحب امتياز ليگ دسته يك شده است و براي بقا به حمايت همه جانبه مسوولان نياز دارد.
به گزارش ايرنا نخستين باشگاه ورزشي اروميه قبل از انقلاب اسلامي با نام استقلال (تاج سابق) فعاليت خود را آغاز كرد و بعد از آن تيم هاي آشور، آرارات، صنعت نفت و مدرن اسپرت نيز وارد عرصه شدند؛ پس از پيروزي انقلاب اسلامي نيز تيم آذريجان غربي براي اولين بار در مسابقات منطقه اي با حضور تيم هاي همدان، كردستان، كرمانشاه و آذربايجان شرقي شركت كرد.
در سال 1368 تيم پاكديس اروميه با كسب مقام قهرماني زيرگروه كشور شد و به ليگ دسته يك راه يافت؛ اين تيم حضور پر قدرتي در رقابت هاي دسته يك داشت و در بازي هاي رفت توانست نايب قهرمان نيم فصل شود ولي در دور برگشت مسابقات با توجه به حضور تيم هايي همچون استقلال تهران، دارايي تهران، صنعت نفت آبادان، ماشين سازي تبريز و اصفهان در مكان هشتم جدول رده بندي جاي گرفت.
1369 سال تلخي براي فوتبال استان بود و بروز اختلاف هايي در سطح مديريتي باعث شد تا مربيان و سرپرستان تيم از سمت خود كناره گيري كنند و بر اثر همين اختلاف ها تيم آذربايجان غربي با تزلزل و مشكلات زيادي روبرو شود و به زير گروه سقوط كرد.
امسال پس از گذشت سه دهه بار ديگر با حضور تيم 90 اروميه در ليگ دسته يك كشور، فوتبال اروميه جان تازه اي به خود گرفته ولي اين تيم براي بقا در جام آزادگان نيازمند حمايت همه جانبه مسوولان آذربايجان غربي است.
7156/7129/2093