پيشكسوت تئاتر آستارا سرگذشت شهدا را روي صحنه مي برد

آستارا - ايرنا - پيشكسوت هنر تئاتر در آستارا از تدوين نمايشنامه سرگذشت شهيدان نژند نقيب زاده و موسي حسن پور از شهداي اين شهرستان و تمهيد مقدمات و تعيين بازيگران براي اجراي آن در هفته دفاع مقدس خبر داد.

علي اكبر باقري ارومي روز چهارشنبه با حضور در خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) در آستارا گفت: اين تئاتر با عنوان پل پيروزي در 30 دقيقه با ايفاي نقش پنج بازيگر در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا به روي صحنه خواهد رفت.
وي افزود: نژند نقيب زاده 14 ساله به عنوان نوجوان ترين شهيد آستارا و همرزمش موسي حسن پور در عمليات فتح خرمشهر به خيل شهدا پيوسته اند و شرح جانفشاني و شهادت آنان از زبان شهيد سهراب نژاد، از همسنگران آنها نقل شده است.
وي ادامه داد: متن تئاتر را به گونه اي نوشته ام كه انعكاس دهنده واقعيات دفاع مقدس و صحنه شهادت آنها باشد و براي تداوم بازسازي صحنه هاي ايثار و شهادت در قالب تئاتر و نمايش، به همكاري مسئولان و خيران نيازمنديم.
ارومي بيان كرد: به عنوان مسئول كانون بسيج هنرمندان آستارا و رزمنده اي كه شش ماه در جبهه هاي حق عليه باطل بوده ، دغدغه اي جز شرح صحنه هاي جانبازي رزمندگان اسلام ندارم و 180 عضو كانون بسيج هنرمندان اين شهرستان نيز در صورت استقبال مسئولان، براي همكاري در ترويج فرهنگ ايثار و مقاومت آماده هستند.
پيشكسوت هنر تئاتر در آستارا گفت: اجراي نمايش آئيني براي زائران خارجي اربعين در محوطه پايانه مرزي آستارا و همراهي آنها تا كربلا از آرزوهاي من است و اميدوارم شرايط لازم براي اجراي اين برنامه فراهم شود.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و 400 هنرمند در هفت انجمن هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آن فعاليت مي كنند.
7105 / 7124 / 2007