مشتریان سایپا باز هم پشت در ماندند

تهران- ایرنا- در حالی كه سایت فروش سایپا قرار بود ساعت 10 صبح امروز نسبت به پیش فروش اینترنتی 9 مدل خودرو به ظرفیت 50 هزار دستگاه اقدام كند، هنوز چند ثانیه از زمان اعلام شده نگذشته بود كه اعلام شد «مرحله اول پذیرش مشتریان انجام و مرحله بعد راس ساعت 10:15 انجام خواهد شد».

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، در حالی كه از روزهای گذشته مدیران سایپا اعلام كردند كه پیش فروش خودرو را از چهارشنبه انجام می دهند، عده زیادی در پای رایانه نشستند تا در ساعت تعیین شده، ثبت نام كنند اما بار دیگر حكایت گذشته تكرار شد و بدون هیچ ثبت نامی، در سایت درج شد كه ظرفیت تكمیل شده است.
بررسی میدانی خبرنگار ایرنا نشان می دهد كه هیچیك از متقاضیان خرید این خودروها، نتوانسته اند نسبت به ثبت نام اقدام كنند و شركت سایپا اعلام كرده متقاضیان در مرحله بعدی می توانند نسبت به خرید اینترنتی خود اقدام كنند.
به گزارش ایرنا، در ساعت 10 و 15 دقیقه، سامانه فروش ویژه محصولات سایپا اعلام كرد كه مرحله دوم پذیرش نیز انجام شد و مرحله بعد، در ساعت 10 و 30 دقیقه انجام می شود؛ آن هم در حالی كه مشخص نیست چگونه در چند ثانیه، همه 50 هزار خودروی تعیین شده، به فروش رفته است.
تا ساعت 9 و 59 دقیقه و 30 ثانیه، سایت سایپا برای فروش اینترنتی در دسترس بود، از این لحظه به بعد سرعت این سایت بسیار كند شد به طوری كه چند ثانیه بعد شركت سایپا اعلام كرد مرحله اول پیش فروش اینترنتی انجام شده است.
شركت سایپا در سایت فروش خود اعلام كرده بود كه «در برنامه های فروش ویژه كه با هجوم گسترده كاربران برای خرید تعداد محدودی خودرو روبروست، اصل موفقیت بر سرعت استوار است. به این معنی كه كاربرانی موفق به خرید می‌شوند ‌كه زودتر از دیگران وارد درگاه فروش شده، اطلاعات مورد نیاز را با سرعت بیشتری تكمیل كرده و سریعتر وارد درگاه های بانكی شوند».
با وجود اینكه سایت سایپا همچنان اجازه خرید را به متقاضیان نمی دهد، با این حال عده زیادی به دنبال خرید اینترنتی خودروهای این شركت هستند.
ایرنا همچنان منتظر پاسخگویی مسئولان سایپا در این زمینه است.
اقتصام**1108** 2023