افزايش قيمت نان فانتزي در آستارا پيگرد قانوني دارد

آستارا - ايرنا - كارگروه آرد و نان آستارا برخورد قانوني با عاملان افزايش خودسرانه قيمت نان فانتزي در اين شهرستان را تصويب كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا معاون برنامه ريزي و هماهنگي امور عمراني فرماندار آستارا عصر سه شنبه در جلسه كارگروه آرد و نان در فرمانداري اين شهرستان گفت: تامين نان به عنوان قوت لايموت مردم از اهميت خاصي برخوردار است و با توجه به افزايش نيافتن قيمت آن در كشور، تخلف برخي نانوايان در بالا بردن قيمت نان فانتزي در اين شهرستان قابل چشم پوشي نيست.
كامبيز لقماني مقدم افزود: در صورتي كه نانوا براي نخستين بار مرتكب تخلف شده باشد، مشمول دريافت اخطار كتبي و در بار دوم به تعزيرات حكومتي معرفي مي شود.
وي ادامه داد: صدور پي در پي مجوزهاي نانوايي در گذشته، مشكلاتي به وجود آورده و جلوگيري از اين رويه ضروري است و با توزيع بي رويه لواش از شهرستان هاي همجوار در آستارا، به دليل نداشتن پروانه توليد و احتمال آلودگي بهداشتي بايد جلوگيري شود.
محسن آهني رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا نيز در اين جلسه از تشكيل 26 فقره پرونده تخلف نانوايي ها در اين شهرستان خبر داد.
شاهرخ جعفري رئيس اداره استاندارد آستارا نيز گفت: ميزان رطوبت و شاخص هاي كيفي آرد نانوايي ها در اين شهرستان از اول مرداد ماه تاكنون استاندارد بوده است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و مركز آن با ميزباني چند ميليون مسافر و تردد 800 هزار گردشگر داخلي و خارجي از مرز آن در سال، يكي از 20 شهر گردشگرپذير ايران است.
7124/2007