اقتصاد كشاورزی چهارمحال و بختیاری 22 درصد رشد یافت

شهركرد - ایرنا - رئیس سازمان جهاد كشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: بخش كشاورزی این استان در سه سال گذشته از میانگین 15 درصد در سال زراعی جاری به 22 درصد افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، ذبیح الله غریب روز سه شنبه اظهار داشت: افزایش 250 درصدی اعتبارات، توجه به سرمایه گذاری بخش خصوصی و جذب اعتبارات اقتصاد مقاومتی در سالهای اخیر موجب رشد اقتصادی در حوزه تولید و اشتغالزایی شده است.
وی، ایجاد اشتغال برای بیش از 5 هزار و500 نفر بصورت مستقیم، بهره برداری از 625 طرح با اعتباری افزون بر 3هزار و 910 میلیارد ریال در بخش كشاورزی را از جمله دستاوردهای این سازمان در دولت یازدهم و دوازدهم دانست.
غریب تصریح كرد: بخش كشاورزی چهارمحال و بختیاری با تامین یك سوم درآمد مردم استان، با تولید سالانه یك میلیون و 400 هزار تن محصول گیاهی و دامی 30 هزار میلیارد ریال درآمدزایی برای این استان داشته است.
رئیس سازمان جهادكشاورزی چهارمحال و بختیاری تاكید كرد: این استان در بخش كشاورزی، رتبه برتر 7 محصول تولیدی كشور را كسب كرده است.
به گفته وی، این استان با تولید حدود 23 هزار تن ماهی سردآبی (قزل آلا) و تولید 24 هزار تن بادام رقم مامایی صادراتی رتبه نخست و تولید سالانه بیش از 6هزارتن قارچ دكمه ای رتبه ششم كشور این محصول را به خود اختصاص داده است.
به گزارش ایرنا، هم اكنون حدود 66 هزار بهره بردار چهارمحال و بختیاری از بخش كشاورزی و دامپروری فعالیت می كنند.
6199/2097