كوتاهي‌هايي در انتقال ارزش‌هاي دفاع‌مقدس به نسل جوان شده است

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: در انتقال ارزش ها و آرمان هاي دفاع مقدس به نسل جوان، كوتاهي شده و تنها راه جبران آن اجراي برنامه هاي مختلف و متنوع فرهنگي است.

به گزارش خبرنگار ايرنا يونس رنجكش عصر دوشنبه در جلسه ستاد هماهنگي برنامه هاي هفته دفاع مقدس در فرمانداري آستارا افزود: انتقال ارزش ها و فرهنگ ايثار و پايداري به نسل جوان از اهميت زيادي برخوردار است و دستگاه هاي اجرايي در برگزاري پرشور برنامه هاي هفته دفاع مقدس مشاركت كنند.
وي بيان كرد: در حوزه دفاع مقدس بايد كتاب و مستند تصويري توليد و رشادت هاي رزمندگان آستارايي با شيوه هاي مختلف هنري به تصوير كشيده شود.
وي ادامه داد: آستارا قابليت برگزاري همايش هاي سراسري و استاني را دارد و بايد از ظرفيت بالاي گيلان در حوزه دفاع مقدس، براي تقويت برنامه هاي ايثار و شهادت در آستارا استفاده شود.
رنجكش گفت: فقط با تكيه بر وحدت و برجسته كردن ارزش هاي ملي مي توان توطئه هاي دشمنان را در جنگ اقتصادي و فرهنگي خنثي كرد و بايد از ظرفيت سازمان هاي مردم نهاد در اجراي برنامه هاي هفته دفاع استفاده كرد.
فرمانده سپاه ناحيه آستارا نيز در اين جلسه گفت: گلباران مزار شهدا، صبحگاه مشترك نيروهاي مسلح، برپايي نمايشگاه هاي فرهنگي در مراكز علمي و فرهنگي، همايش استاني نقش زن در دفاع مقدس و يادواره بزرگ شهدا از برنامه هاي هفته دفاع مقدس در اين شهرستان است.
سرهنگ جهانبخش آرمان افزود: در پيروزي رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس، اقشار مختلف مردم نقش داشتند و بايد از توان و ظرفيت بازار، دانشگاه، مساجد و پايگاه هاي مقاومت در اجراي برنامه ها استفاده شود.
عراق در 31 شهريور 1359 به ايران حمله نظامي كرد و 31 شهريور تا ششم مهرماه به منظور گراميداشت هشت سال ايستادگي در برابر دشمن متجاوز، هفته دفاع مقدس نام گرفته است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و 166 شهيد والامقام را به نظام اسلامي تقديم كرده است.
7105 / 7124