دوچرخه سواران حامي بيماران كليوي از اردبيل به آستارا رسيدند

آستارا - ايرنا - سه دوچرخه سوار با شعار و هدف جلب توجه مردم به مشكلات مالي بيماران كليوي، از شهرهاي استان اردبيل تا شهرستان آستارا در غرب استان گيلان ركاب زدند.

رئيس هيات دوچرخه سواري آستارا روز دوشنبه با اعلام اين خبر به خبرنگار ايرنا گفت: ميرآقا حسيني، سياوش موسي زاده و سجاد رشت بر سفر خود را با دوچرخه از شهرستان پارس آباد استان اردبيل آغاز كرده اند و تا مقصد مشهد، يك هزار و 650 كيلومتر ركاب خواهند زد.
حسين خورشيدي افزود: اجراي برنامه هاي فرهنگي در خصوص حمايت از بيماران كليوي در برخي از شهرستان ها جزو برنامه هاي اين گروه است.
ميرآقا حسيني مدير اين گروه دوچرخه سواري نيز گفت: پيش از اين چند بار با شعارهاي انسان دوستانه و خيرخواهانه به استان هاي مختلف ايران سفر كرده ايم و براي تداوم اين برنامه ها به همكاري و حمايت مسئولان نياز داريم.
وي افزود: حدود 100 هزار بيمار كليوي در سراسر كشور داريم و بيشتر آنان وضع مالي خوبي ندارند و براي تهيه دارو و هزينه عمل پيوند كليه با مشكلات زيادي مواجه هستند.
شهرستان بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع و سه هزار و 500 ورزشكار در 35 هيات ورزشي آن ساماندهي شده است.
7105 / 7124/2007