پارك های علم و فناوری ایران از جایگاه بالایی برخوردارند

اصفهان- ایرنا- رییس انجمن جهانی پارك های علمی(IASP) گفت: پارك های علم و فناوری ایران از لحاظ كمی و كیفی از جایگاه بالایی در بین كشورهای دنیا برخوردارند.

'جوزف پیكه' (Josep Pique) روز دوشنبه در حاشیه برگزاری سی و پنجمین كنفرانس بین المللی پارك های علم و فناوری در اصفهان در گفتگوی اختصاصی با ایرنا افزود: ایران از لحاظ تعداد پارك های علم و فناوری با كشورهایی مانند برزیل، اسپانیا و چین برابری می كند و این به معنای فعال بودن تولید علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان در این كشور است.
حدود 43 پارك علم و فناوری در كشورمان فعال است.
وی با اشاره به بازدید خود از شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان خاطرنشان كرد: در این بازدید از نزدیك با دستاوردهای شركت های دانش بنیان مستقر در این مجموعه آشنا شدم و به این نكته پی بردم كه این شركت ها فقط در تولید علم فعال نیستند بلكه در تبدیل علم به فناوری و محصول دانش بنیان و رفع نیازهای جامعه و مناطق نزدیكشان نیز موفق هستند.
رییس انجمن جهانی پارك های علمی همچنین با تاكید بر اینكه ترویج فرهنگ نوآوری و كارآفرینی را باید از مدارس ابتدایی و متوسطه آغاز كرد، گفت: لازم است كه كودكان و نوجوانان از طریق بازدید از مراكز علمی و تحقیقاتی و پارك های علم و فناوری با مقوله نوآوری، فن آفرینی و كارآفرینی آشنا شوند.
پیكه با اظهار خشنودی از برگزاری سی و پنجمین كنفرانس بین المللی پارك های علمی در اصفهان تاكید كرد: بانوان ایرانی حضور فعال و چشمگیری در این عرصه دارند كه بازتاب جهانی خوبی خواهد داشت.
سی و پنجمین كنفرانس جهانی پارك های علم و فناوری روز دوشنبه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان در مهمانسرای عباسی این شهر آغاز شد.
در این كنفرانس سه روزه، رئیس و دبیركل انجمن پارك های علم و فناوری جهان، وزیر علوم افغانستان، سفیرانی از بیش از 30 كشور و كارشناسان پارك های علم و فناوری 50 كشور جهان حضور دارند.
عنوان این كنفرانس' بسوی شهرها و جوامع پایدار، پرورش و ترویج اكوسیستم‌ های نوآوری' است كه از مجموع 158 مقاله رسیده به دبیرخانه از 30 كشور جهان، 53 مقاله كامل انتخاب و 27 مقاله به صورت شفاهی ارائه خواهد شد.
نزدیك به پنج هزار شركت دانش بنیان با 42 هزار شغل در كشور فعال است.
ت/6027/3011