حل مشكلات اقتصادي مردم اولويت اول مسوولان آذربايجان غربي است

اروميه- ايرنا- استاندار آذربايجان غربي گفت: حل مشكلات اقتصادي مهمترين دغدغه مردم و مسوولان بوده و تحقق اهداف اين امر نيازمند همدلي و هم افزايي بين نهادهاي مختلف و مردم است.

به گزارش ايرنا محمدمهدي شهرياري روز دوشنبه در جلسه شوراي قضايي آذربايجان غربي افزود: با كمك هم و با تكيه بر همدلي مردم و مسوولان مي توان با قدرت و اقتدار از اين دوره حساس و مقطع تاريخي عبور كرد.
وي با اشاره به اينكه آذربايجان غربي دروازه ورود ايران به اروپاست و با داشتن مرز مشترك با سه كشور، خاكريز اول كشور به شمار مي رود، ادامه داد: آسيب اين نقطه حساس ساير نقاط كشور را نيز با مشكل مواجه مي كند.
وي بيان كرد: دستگيري اتباع خارجي غيرمجاز در مرزها از مشكلات آذربايجان غربي بوده كه در اين زمينه بايد مديريت لازم صورت گيرد.
استاندار آذربايجان غربي با اشاره به اينكه اين استان در بسياري از شاخص هاي توسعه از ميانگين كشوري عقب تر است، بيان كرد: مشكلاتي از قبيل درآمد پايين، نرخ بالاي بي سوادي، نامناسب بودن وضعيت بهداشت و سلامت گريبانگير اين استان است.
شهرياري افزود: اگر اين معضلات در استان حل نشود، بسياري از ناهنجاري ها و مشكلات اجتماعي در جامعه پديد مي آيد و در اين صورت كار دستگاه قضا بيش از پيش سنگين مي شود.
به گزارش ايرنا در اين جلسه مسايل و مشكلات دستگاه قضا و دستگاه هاي تابعه آن در آذربايجان غربي تشريح و بررسي شد.
هياتي متشكل از معاونان قوه قضاييه و اعضاي كميسيون قضايي مجلس شوراي اسلامي عصر روز يكشنبه وارد اروميه شدند كه بازديد و بررسي مشكلات زندانيان و بازديد از مجتمع هاي قضايي اين شهرستان از مهمترين برنامه هاي سفر اين هيات است.
8135/2093

سرخط اخبار استان‌ها