شطرنج باز اروميه اي قهرمان مسابقات شمال غرب كشور شد

اروميه- ايرنا- دبير هيات شطرنج آذربايجان غربي گفت: 'سعيد خليلي' ورزشكار اروميه اي با كسب هشت امتياز، بر سكوي نخست رقابت هاي شمال غرب كشور گراميداشت هفته دولت جاي گرفت.

مجيد مرادي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين رقابت ها با حضور 115 بازيكن از شهرهاي مختلف شمال غرب كشور در 9 دور به روش سوييسي در سالن شطرنج ورزشگاه 6 هزار نفري غدير اروميه برگزار شد.
وي بيان كرد: در اين دور از مسابقات 2 استاد فدراسيون جهاني و 81 بازيكن داراي درجه بين المللي حضور داشتند كه اين امر سطح كيفي مسابقات را بالا برده بود.
وي اضافه كرد: مجتبي ترازوي عدل با 7.5 امتياز از اروميه بر جايگاه دوم قرار گرفت و نيما حسين زاده با 7.5 امتياز از تبريز و عبدالله الهي با 7.5 امتياز از مراغه به ترتيب سوم و چهارم شدند.
دبير هيات شطرنج آذربايجان غربي ادامه داد: در بخش نفرات برتر ريتينگ داران زير 1800 و 1600 سعيد رياضي از اروميه و مسلم عباس زاده از تبريز عنوان هاي برتر را كسب كردند.
مرادي گفت: ابراهيم آقانژاد از اروميه در بخش بزرگسالان، حميدرضا ابراهيمي از تبريز در رده سني زير 18 سال، محمدابراهيم نيرومند از اروميه در رده زير 16 سال، عرشيا علاقمند از مياندوآب در رده زير 14 سال و آيدين دميا از اروميه در رده سني زير 12 سال نفرات برتر اين رقابت ها شناخته شدند.
وي ادامه داد: در بخش بانوان نيز پريا دادوند از مياندوآب و فاطمه شمسي از اروميه اول و دوم شدند و ثنا مكاري و كيانا عثماني هر دو از اروميه به عنوان نفرات برتر زير 14 و 12 سال معرفي شدند.
به گزارش ايرنا در حال حاضر 500 شطرنج باز آذربايجان غربي داراي رنگينگ بين المللي از سوي فدراسيون جهاني هستند.
هم اكنون 100 مربي و 100 داور كارت دار درجه يك، 2 و سه ملي در آذربايجان غربي وجود دارد.
7156/2093

سرخط اخبار استان‌ها