كاروان يك نمايش، يك لبخند گيلان در آستارا به مقصد رسيد

آستارا - ايرنا - كاروان يك نمايش، يك لبخند كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان گيلان ويژه تابستان، با اجراي برنامه هاي شاد و متنوع در آستارا به كار خود پايان داد.

فريبا موسوي كارشناس هنري كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان گيلان روز دوشنبه در حاشيه اجراي برنامه هاي كاروان يك نمايش، يك لبخند در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آستارا به خبرنگار ايرنا گفت: در قالب اين كاروان پنج نمايش برگزيده جشنواره هاي هنري گيلان، توسط هنرمندان كانون از اوايل مرداد براي كودكان و نوجوانان استان اجرا مي شود و 13 كانون در استان ميزبان اين كاروان بوده است.
وي افزود: در اين مدت نمايش روباه، روباه است به كارگرداني نكيسا عوض ‌مطلق، نمايش قول مي دهم بزرگ نشوم به كارگرداني منيژه واحد، نمايش مامان پينوكيويي من به كارگرداني فريبا گلستانه، نمايش دختر آفتاب و ديو سياه به كارگرداني زينب نوردوست و نمايش عشق ضربدر2 به كارگرداني فاطمه نفيسي در شهر‌ها و بخش ‌هاي رشت، فومن، رودسر و املش، كياشهر، ماسال و شاندرمن، تالش، آستارا، كياشهر، لشت ‌نشاء و كوچصفهان اجرا شده است.
موسوي بيان كرد: بهره ‌گيري از توانمندي كانون ها در‌ فعاليت‌ هاي نمايشي، ارتقاي اعتماد به ‌نفس اعضا و افزايش فعاليت ‌هاي نمايشي در استان از هدف هاي اين كاروان نمايشي است.
وي ادامه داد: اين كاروان در سال تحصيلي 98-97 برنامه هاي هنري خود را در مدارس گيلان اجرا خواهد كرد و همكاري مديران مدارس در اين خصوص ضروري است.
موسوي در بخش ديگري از سخنان خود از راه اندازي انجمن نمايش كانون پرورش فكري گيلان با هدف شناسايي نوجوانان مستعد هنر نمايش و عضويت آنان در اين انجمن خبر داد.
بيش از 50 هزار كودك و نوجوان در 31 كانون پرورش فكري استان گيلان عضو هستند.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و سه هزار و 500 كودك و نوجوان عضو دو كانون پرورش فكري آن هستند.
7105 / 7124/2007