۱۲ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۷:۵۳
کد خبر: 83020793
۰ نفر
نوسازی مدارس سمنان 56 طرح در دست اجرا دارد

سمنان- ایرنا- مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: 56 طرح مختلف فضای آموزشی با حدود 99 هزار و 500 مترمربع در دست اجراست.

سعید هژبری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در 56 طرح نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان 309 كلاس درس با 485 میلیارد ریال هزینه در دست ساخت است.
وی با اشاره به اینكه 13 فضای آموزشی برای آغاز سال تحصیلی 96-97 در استان سمنان آماده بهره برداری است، اضافه كرد: در این طرح ها 60 كلاس درس با 16 هزار مترمربع به فضای آموزشی استان اضافه می شود.
وی یادآور شد: برای بهره برداری از این طرح ها 198 میلیارد ریال هزینه شده است كه 10 باب از 13 فضای آموزشی با مشاركت 88 میلیارد ریالی خیران آماده افتتاح است.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای سفر وزیر آموزش و پرورش در شهریور به سمنان، از آماده سازی این طرح ها برای افتتاح در سفر احتمالی وزیر خبر داد.
مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان به كلنگ زنی 2 واحد آموزشی در هفته دولت با مشاركت خیران اشاره كرد و افزود: این طرح ها 37 میلیارد ریال هزینه دربردارند و زمین یكی از مدارس از سوی خیر اهدا شده است.
به گفته هژبری، این دو مدرسه 6 كلاسه در 2 هزار و 400 مترمربع 37 میلیارد ریال برای تكمیل نیاز دارند كه 22 میلیارد از آن از سوی خیران تقبل شده است.
وی خاطرنشان كرد: به بركت هفته دولت، یك واحد آموزشی در ایوانكی گرمسار با 9 كلاس درس در یكهزار و 900 مترمربع افتتاح شد.
هژبری بیان كرد: از 21 میلیارد ریال هزینه برای تكمیل این مدرسه 9 كلاسه هشت میلیارد ریال از سوی خیران تقبل و اهدا شد.
مدیركل نوسازی مدارس استان سمنان بیان كرد: سمنان از استان های موفق در بهره گیری از توان خیران در تامین و نوسازی مدارس است به طوری كه حدود 50 درصد از تعهد خیران در 20 دوره جشنواره خیران محقق شده است.
وی با بیان اینكه مدرسه سازی فقط مختص قشر خاصی از جامعه نیست، اضافه كرد: تمام اقشار جامعه با هر میزان توان مالی می توانند به سهم خود در مدرسه سازی مشاركت كنند.
هژبری بر مشاركت هر چه بیشتر تمام اقشار مردم استان سمنان در نهضت مدرسه سازی تاكید و خاطرنشان كرد: استان به نوسازی و ساخت مدارس جدید نیاز جدی دارد.
مدیركل نوسازی مدارس استان سمنان تاكید كرد: بسیاری از خیران علاوه بر مشاركت در اهدای زمین یا مدرسه سازی، در اهدا یا ایجاد فضای تجاری به منظور درآمدزایی برای كمك نظام آموزشی به دانش آموزان نیازمند نیز دیدگاه متعالی دارند.
6103

سرخط اخبار استان‌ها